Maailm

Utrechtis õppiv eestlanna: tulistamine tuli suure šokina, linn tundub väga turvaline (79)

Hindrek Pärg, 18. märts 2019 17:06
Foto: Reuters/Scanpix
Utrechti ülikoolis õppivale eestlannale tuli uudis Tallinnast väiksemas linnas toimunud tulistamisest šokina, sest pealtnäha on Utrecht väga turvaline.

24aastane Sille-Liis (täisnimi toimetusele teada) õppis tulistamise ajal kesklinnas asuvas ülikooli raamatukogus. Ta kuulis trammis juhtunud tulistamisest tund pärast intsidenti, kui murelik sõbranna Eestist saatis sõnumi, küsimaks, mis toimub ja kas kõik on korras. „Olin hullult segaduses. Ise ei teadnud, et midagi on üldse juhtunud,” ütles eestlanna, kes Õhtulehega kõnelemise ajaks oli liikunud raamatukogust üle tee asuvasse kohvikusse.

Mures olevat aga inimesed, kes kasutavad liikumiseks ühistransporti. „Väga paljud hollandlased töötavad ühes, aga elavad teises linnas, ja kasutavad iga päev rongi, kuid selle liiklus on praegu häiritud. Näiteks minu kursuseõde, kes on praktikal Amsterdamis, on mures, kuidas ta saab tagasi Utrechti. Ta kardab tagasi tulla, sest ei taha üldse ühistranspordiga sõita.”

Eestlanna kirjeldas Utrechti väga ilusa, mõnes mõttes tüüpilise Hollandi linnana väikeste kanalite ja suurte rattaparklatega. Selle tõttu tuli ka uudis tulistamisest üllatusena. „Utrecht tundub hästi turvaline linn. Niisama ringi käies pole üheski kohas midagi kartnud. Eeldaks, et midagi sellist juhtub suuremates linnades, sellepärast mõjub trammis juhtunu suure šokina.“

Samal teemal

18.02.2019
TULISTAMINE UTRECHTI TRAMMIS: vähemalt kolm surnut ja viis haavatut