Maailm

SAAKAŠVILI: Putin ründab järgmisena Soomet või Rootsit (76)

Toimetas Aadu Hiietamm, 19. märts 2019, 08:02
Venemaa president Vladimir Putin külastas esmaspäeval Krimmi, mille annekteerimise vormistamisest möödub viis aastat.Foto: Scanpix
Venemaal tähistati esmaspäeval Krimmi annekteerimise viiendat aastapäeva. Sel puhul käis Krimmis ka Venemaa president Vladimir Putin, kelle populaarsus on praegu languses. Gruusia ekspresident Mihheil Saakašvili meenutas mainekas ajakirjas Foreign Policy, et esimesena ründas Venemaa president Vladimir Putin 2008. aastal Gruusiat ja teisena 2014. aastal Ukrainat. Putini järgmise agressiooni sihtriik võib Saakašvili arvates olla mõni NATOsse mittekuuluv Euroopa Liidu liikmesmaa.   

Gruusia ekspresidendi Saakašvili sõnul vajab Vladimir Putin mõnd väliskonflikti selleks, et tõsta kodumaal oma kahanevat populaarsust. „Seetõttu ei ole küsimus, kas ta ründab, vaid kus ta ründab,“ arutleb Saakašvili.

Gruusia ekspresident Mihheil Saakašvili. Foto: Reuters/Scanpix

Gruusia ekspresident ei usu, et Putin ründab Valgevenet või Eestit, Lätit ja Leedut.  Mis puutub Balti riikidesse, siis Saakašvili arvates ei riski Venemaa president rünnata NATO liikmesriike ning just seetõttu valib ta rünnakuobjektiks Soome või Rootsi. Need riigid kuuluvad Euroopa Liitu, kuid mitte NATOsse.

Saakašvili ei usu, et Venemaa saadab tankid Helsingisse või Stockholmi. Pigem piirdub rünnak mõne maatüki vallutamisega põhjas või mõne saare okupeerimisega. Kõne alla võib tulla näiteks Rootsile kuuluv Gotlandi (Ojamaa) saar.

Soome ajaleht Ilta-Sanomat nimetab Saakašvili arvamuse metsikuks teooriaks.     

Samal teemal

16. märts 2019, 08:30
KRIMM – sõjaväelaste ja kriminaalide tallermaa
11. märts 2019, 15:00
KINDEL SEISUKOHT: USA parlament ei luba Krimmi vallutamist tunnustada
21. veebruar 2019, 08:15
AASTAKÕNE: Vladimir Putin lubas võidelda vaesusega ja ähvardas USA-d uute rakettidega

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee