Krimi

EI ILMUNUDKI KOHALE! Dokumendivabrikant tädi Ljuba palub end vabandada: kohtusse tulek tõstab ohtlikult mu vererõhku! (17)

Juhan Haravee, 18. märts 2019, 13:58
OI AEGU AMMUSEID: Tädi Ljuba sai kahe aasta eest Liivalaia kohtumaja suures saalis teada, et tema üle hakatakse eraldi kohut pidama. Nüüd toimuvad istungid juba uues kohtumajas ja prokurörgi on ära vahetatud, aga tädi Ljuba tervis ei taha sugugi kohtukõlblikuks paraneda.     Foto: Tiina Kõrtsini

Harju maakohtus pidanuks esmaspäeval jätkuma elamislubadega sahkerdanud Ljubov Genrihsoni vastu esitatud süüdistuse kohtulik uurimine, mis 68aastase naise jaoks sai alguse veidi vähem kui kaks aastat tagasi. Süüdistatav aga kohtusse ei ilmunud.

Kriminaalmenetlus nn dokumendivabriku süüasjas sai aga alguse juba 2015. aasta kevadel, kui politsei- ja piirivalveameti (PPA) sisekontrollibüroole laekus teade, et politseitöötajad võivad võtta altkäemaksu, kasutades ära oma ametipositsiooni.

Kohtueelne menetlus algas pool aastat hiljem ning 2016. aasta hilissügisel esitati süüdistusakt Harju maakohtusse. Riigiprokuratuuri hinnangul oli tegu ühe viimaste aastate mahukaima kriminaalasjaga, milles esitati kahtlustus 90 inimesele, kellest 75 suhtes on kriminaalmenetlus lõpetatud otstarbekuse kaalutlusel. Kriminaalmenetlusest pääsenud isikud andsid uurimise käigus ütlusi ning nendele määrati rahalised kohustused ja üldkasulik töö. Nende süü seisnes selles, et nad maksid raha või tellisid endale mingite muude teenete eest kas kodakondsuse või lühi- või pikaajalise elamisloa. Samuti oli nende hulgas inimesi, kelle eest sooritati eesti keele tasemeeksam või põhiseaduse ja kodakondsusseaduse tundmise eksam. Ljubov Genrihsoni asjas käsitletakse neid isikud kui tunnistajaid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. mai 2019, 18:34
VERERÕHK MUUDKUI TÕUSEB: kas kelm-virtuoos tädi Ljuba jääbki kohut ninapidi vedama?
1. mai 2019, 10:49
PÕDURA DOKUMENDIVABRIKANDI PÕHIÕIGUSED: kohtust kõrvale hoidvat tädi Ljubat vahi alla ei võeta ja tablette neelama ei sunnita
31. märts 2019, 18:52
Valenime all Eesti Posti tööle läinud kelm näppas tuhandete inimeste andmed
16. juuni 2017, 04:00
Identiteedinäppajast tädi Ljuba kibeleb kohtuma saja tunnistajaga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee