Eesti uudised

BALTIKA TÖÖTAJA: oleme kõik šokis! (68)

Liina Hallik, 18. märts 2019 13:58
Baltika tootmishoone Lasnamäel oli esmaspäeval vaikne. Varsti lakkab siin tegevus sootuks. Foto: Teet Malsroos
Eesti kuulsaim moefirma Baltika teatas täna, et lõpetab käesoleva aasta jooksul tootmise Eesti tootmisüksustes, mille tagajärjel kaotab töö umbes 340 töötajat. Töötajaid teavitas ettevõte ametlikult täna.

Baltika Lasnamäe tööstushoone ees on esmaspäeva ennelõunal kõik vaikne. Korsten siiski suitseb ning lähemal vaatlusel on hoones sees märgata lõunatavaid prouasid. Hulga aja pärast väljub majast murelik daam.

„Juba varem käisid jutud, et pannakse kinni,” kinnitab proua Õhtulehele, „aga alles täna oli koosolek, kus ametlikult teatati ja räägiti.”

Samal teemal

Mis töötajatest saab, ei ole veel kindlalt teada. „Meile öeldi, et aasta jooksul leitakse lahendus. Kuulsin, et inimesed paigutatakse ümber, aga kindlat midagi tea. Midagi head oodata ei ole, see on kindel.”

„Mina olen Baltikas töötanud kuus aastat, aga on ka neid, kes on siin juba 40 aastat. Kõik oleme šokiseisundis! Kuidagi teistmoodi ei saa seda nimetada,” sõnab ehmunud töötaja lahkudes. 

Eesti kuulsaim moefirma Baltika on otsustanud asuda kulusid kokku hoidma, mistõttu lõpetab ettevõte tootmise Eesti tootmisüksustes, ühendab brände ja lõpetab mitmed kahjumlikud tegevused. Eesti tootmisüksustes, kus valmib umbes 33 protsenti kõikidest Baltika kollektsioonidest, lõpetab Baltika tootmise 2019. aasta jooksul. Tootmisüksuste sulgemine Lasnamäel ja Ahtmes mõjutab umbes 340 töötajat. Sõltuvalt tootmisprotsessist jätkub osa tööd hilissügiseni ja osa aasta lõpuni, teatas ettevõte. 

Baltika Grupi müügi- ja turundusdirektor Mari-Liis Küppar kinnitas Õhtulehele, et töötajaid informeeriti esmaspäeval. "Tehased lõpetavad töö 2019. aasta jooksul. See annab töötajatele võimaluse pikema aja jooksul uus ametikoht leida. Teeme igati koostööd töötukassaga, et pakkuda kõigile parimat tuge ning nõustamist tööturul liikumiseks. Samuti oleme valmis tegema koostööd teiste ettevõtetega, et leida meie tublidele töötajatele uus ametikoht.“

Töötukassa kommunikatsioonijuhi Annika Koppeli sõnul ei ole Baltika töötukassat kollektiivsest koondamisest veel teavitanud. „Oleme nendega kontakti võtnud, infot vahetanud ja nõu andnud. Kuna koondamised on kavandatud alles sügisesse, siis on Baltikal kollektiivsest koondamisest teavitamisega veel aega.“

Koppeli sõnu näitab töötukassa tööjõuvajaduse baromeeter, et üle Eesti on õmblejatest pigem puudus. Baltika 340 koondatavast töötajast 110 Ahtme tehasest. Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk märgib, et õmbleja ametikoht on Ida-Virumaal just selline, kus töökätest puudus. 

„Kui saame täpsemat infot, kui palju inimesi koondatakse, lepime ettevõttega kokku kohtumise, läheme kohale ja räägime töötajatele võimalustest, mis meie pakkuda saame,“ sõnab Koppel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee