Krimi

FOTOD KOHTUST | Väikelinna narkoparunid: kokaiiniga hangeldamine viis salaviina ja salasuitsu müüjad kohtu ette (14)

Asso Ladva, 18. märts 2019 11:57
KOHE ALGAB: Kohtualused (vasakult) Andrejs Oleksiks, Vladimir Kalojev ja Vello Janke jõuavad kohtupinki, Jankega vestleb tema advokaat Toomas Alp.Foto: Aldo Luud

Mitme kuritöö eest juba varem karistatud  Vladimir Kalojevi käe all levitas seitsmeliikmeline seltskond Viljandis salaviina, salasigarette ja kokaiini. Politsei lõpetas nende tegutsemise mullu veebruaris, esmaspäeval astusid nad Viljandis kohtu ette. 

Prokurör Ülle Hõraku ette loetud süüdistuse järgi toimetas Riia elanik Andrejs Oleksiks (35) mitme aasta vältel Viljandimaale maksumärkideta napsu ja tubakat, kokku vähemalt 2000 liitrit salaalkoholi ja tuhandeid pakke sigarette. Vladimir Kalojevile (62) kuulunud kinnistul asunud baasist jagati kraam edasimüüjatele, kes varustasid Mulgimaa mõnujanuseid. Hiljemalt eelmise aasta alguseks laienes ampluaa veel kokaiinile. Kõige selle müügist teenisid nad prokuratuuri hinnangul umbes veerand miljonit eurot. Hõrak teatab, et läbiotsimis- ja jälitamisprotokollide põhjal ning tuginedes arvukate salaviina ja salasuitsu ostjate tunnistustele suudab ta kõike süüdistusse kirja pandut tõestada. Eeluurimine on kestnud pea aasta, sest kolm peamist süüalust: Kalojev, Oleksiks ning Vello Janke (56) on vahi all viibinud juba mullu veebruarist.

Esmaspäeval alanud kohtuprotsessil tunnistas seitsmest süüdistatavast oma süüd neli inimest. Kohtunik Aivar Hint otsustas, et umbes kuu aja pärast on võimalik nendega jätkata kokkuleppemenetlusega. Süüdi tunnistasid end kokaiini edasi toimetanud Annus Vaher (36), Priit Pomberg (32) ja Kersti Looga (52). Neljandana otsustas politseile kõik välja laduda ja sel moel kergema karistuse teenida Janke, kelle ülesanne oli süüdistuse järgi kokaiini doseerimine ja pakendamine. „Ainult tänu Vello Janke koostöövalmidusele ja käitumisele eeluurimise ajal on võimalik selles asjas jätkata kokkuleppemenetluse teel,“ kiitis oma kliendi käitumist vandeadvokaat Toomas Alp.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.02.2002
Narkoärimees pääses tingimisi karistusega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee