Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 18. märts 2019 12:12
Kurikael, kes üritas veebruaris Lõuna-Hiinas noa ähvardusel naist röövida, on teeninud sotsiaalmeedias tiitli „maailma lahkeim kurikael“, sest ta tagastas naisele sularaha, kui oli näinud tolle kurba kontoseisu, teatab The Straits Times.

Prl Li läks hilisõhtul pangaautomaati raha välja võtma, teadmata, milline ebatavaline intsident teda ees ootab. Naine oli automaadist 2500 jüaani (328 eurot) kätte saanud, kui musta jakiga mees talle selja tagant lähenes. Kohalik meedia väidab, et röövel oli noaga ähvardades naiselt sularaha ära võtnud, kuid lisaks soovis ta saada ka pangakontole jäänud raha.

Kui naine näitas röövlile pangaautomaadist oma kontojääki – mis oli ümmargune null –, naeratas kelm ohvrile, andis talle omastatud sularaha tagasi ja kõndis minema. Kui panga turvakaamera salvestis avalikkuse ette toodi, sai see sotsiaalmeedia suure tähelepanu osaliseks – kurikaela kaastunnet ohvri vaesuse suhtes peetakse sümpaatseks. 

Siiski said kohalikud ametivõimud peagi lahke kurjategija isiku teada ning arreteerisid ta vaid paar päeva pärast „röövi“.