Maailm

ÜLIARMAS: Berliini uus suur staar on veel nimeta jääkarutüdruk (6)

Aadu Hiietamm, 18. märts 2019, 12:30
BERLIINI UUS STAAR: Veel nimeta kolme ja poole kuu vanune jääkarutüdruk.Foto: SIPA/Scanpix
Möödunud nädalavahetusel käis Ida-Berliini loomaaias (Berliner Tierpark) sealset uut staari, kolme ja poole kuu vanust jääkarutüdrukut vaatamas 13 000 inimest. Loomaaia personal usub, et suur huvi väikese armsa jääkaru vastu jääb püsima. 

Üheksa-aastane emane jääkaru Tonja tõi  järelkasvu ilmale mullu 1. detsembril. Väike jääkarutüdruk on kasvanud jõudsalt ja loomaaia külastajad nägid teda koos emaga esimest korda 15. märtsil. Huvi loomaaia uue asuka vastu on olnud tohutu. Loomaaia teatel saab jääkarutüdruk nime aprilli algul.  

Pühapäeval koos ema Tonjaga.Foto: Imago/Scanpix

Samal teemal

Sakslased loodavad väga, et nende uue lemmiku saatus kujuneb paremaks kui Tonja eelmistel poegadel. Nii tõi Tonja 3. novembril 2016 ilmale kaksikud pojad. Neist üks suri varsti pärast sündi. Teisele jõuti nimeks panna Fritz, kuid külastajatel jäi ta nägemata. Väike Fritz suri 6. märtsil 2017 nelja kuu vanusena maksapõletikku.

Sakslaste tollased lootused, et Fritz võtab sisse ülipopulaarseks osutunud Knutist vabaks jäänud koha, paraku ei täitunud.  Knut tuli ilmale Lääne-Berliinis asuvas loomaaias (Zoo Berlin) 5. detsembril 2006. Kuna ema ta pärast sündi hülgas, siis kasvatas jääkarupoisi üles hooldaja Thomas Dörflein, kes suri ootamatult 22. septembril 2008. Tänu Knuti tohutule populaarsusele sai loomaaed seitse miljonit eurot lisatulu. Piletimüügi kõrval kasvatas sissetulekut Knuti suveniiride ja litsentside müük.

Knut kukkus 19. märtsil 2011 loomaaia külastajate silme all kividelt vette ja uppus. Lahkamisel selgus, et tal oli ajupõletik. Patoloog Claudia Szentiksi sõnul oli mitu nädalat kestnud raskekujuline haigus looma aju sedavõrd kahjustanud, et Knut oleks varem või hiljem igal juhul surnud.

Loomakaitsjad süüdistasid nelja-aastase Knuti surmas loomaaia personali, kes panid noore jääkaru vastu tema tahtmist elama koos kolme vanema emase jääkaruga. Sunnitud kooselu tekitas loomakaitsjate arvates Knutis stressi, mida ta lõpuks enam taluda ei suutnud. Patoloog lükkas need etteheited tagasi. Ta rõhutas, et lahkamisel ei leitud kroonilisest stressist vähimatki märki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee