Eesti uudised

Eesti pearabi teotaja nabiti kinni. Juudi kogukonna juht: rabi solvamine on meie jaoks väga valulik 

Liina Hallik, 18. märts 2019, 11:17
Eesti pearabi Shmuel KotFoto: Alar Truu
"Rabi on meil ainuke," sõnab Eesti juudi kogukonna esimees Alla Jakobson Õhtulehele. "Ta tuli Eestisse rohkem kui 15 aastat tagasi. Ta on saanud Eesti kodakondsuse. Ta on õppinud ära eesti keele. Tal on kümme last. Ta on meie jaoks väga tähtis. Ja laupäev on juutide jaoks väga oluline päev. See on püha.” Ent just laupäeval hõikas Eesti pearabile "Juudid ahju!" noormees, kellele mupo parajasti piletita sõidu eest trahvi vormistas.

Eesti juudi kogukonna esimees Alla JakobsonFoto: Alar Truu

Alla Jakobsoni sõnul on see, mis juhtus rabi Shmuel Kotiga, juudi kogukonnale väga valulik. „Aga ma ei seosta seda poliitilise olukorraga Eestis. See ei ole kuidagi seotud Eesti riigi ja meie kogukonna suhetega. Eesti riik on meisse alati suhtunud austuse ja arusaamisega.”

„Ma täna tulin kohtumajja tööle, ja inimesed tulevad mu juurde ja ütlevad, et kuidas võis selline asi juhtuda. Et neil on kahju,” on Jakobson liigutatud.

Rabi kutsub inimesi üles mõistma ja andestama

Rabi ise postitas kolmes keeles Facebooki lehele, et tänab kõiki, kes on talle toetust ja lugupidamist avaldanud, ning annab andeks mehele, kes teda solvas. „Samamoodi tänan riigiasutusi nende kiire ja professionaalse töö eest.”

Rabi soovitab võtta juhtunut kui õppetundi, mille abil armastada ja austada meist erinevaid inimesi.

Ründaja on kinni peetud

Politsei on solvaja isiku tuvastanud ning mehe ka kinni pidanud. 27aastane vägivallatseja peeti kinni eile Tallinna kesklinnas asuvas kaubanduskeskuses.

16. märtsil rünnati Tallinnas verbaalselt Eesti pearabi Shmuel Koti. Eesti keelt kõnelev mees karjus rabile, kes oli koos oma lastega teel sünagoogi Šabbati jumalateenistusele, „Juudid ahju!" ja "Heil Hitler!". 

Samal teemal

10. aprill 2019, 14:46
Rabi solvaja: „Mulle ei meeldi juudid, aga igapäevaelus nad ka ei sega mind.“
22. märts 2019, 11:42
RÜNNAKUTE OHVRID: kuidas erinevad Tarandi, Helme ja rabi juhtumid
20. märts 2019, 17:13
Vihakõne tõttu kohut käinud Lauris Kaplinski: rabi solvamist ei peaks tegema vägisi poliitiliseks
19. märts 2019, 17:17
Pearabi solvanud 27aastasele mehele mõisteti kaheksa päeva aresti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee