Eesti uudised

Kooliõde: laps tahtis lasta end vaktsineerida, aga vanem ei lubanud (16)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 18. märts 2019, 09:28
Foto: Marianne Loorents
Viieteistaastase staažiga kooliõde Zinaida Kendra rääkis „Terevisioonis“, et iga aastaga kasvab koolides nende laste hulk, kellele ei ole tehtud ühtegi vaktsiini või kelle vaktsineerimine on jäänud pooleli.

Kooliõde tõi välja, et kui vaktsineerimata lapsed on vaktsineeritud laste seas, siis on nad väljaspool ohtu, kuid kuna tänapäeval reisitakse palju, siis on nakatumisoht suurem, kirjutas ERRi uudisportaal.

Kooliõed ei saa Kendra sõnul midagi otsustada, lapse vaktsineerimise vastutus lasub ikkagi lapsevanematel, kes ei kipu sageli põhjendama, miks nad last enam vaktsineerida ei soovi.

Kendra jutustas ka loo, kuidas laps tuli koos teistega tema juurde sooviga  vaktsiini saada, aga tema tervisekaardil oli lapsevanem märkinud, et ei soovi lapsele vaktsiini, ja lõpuks jäigi vanema soov peale.

Kooliõde lisas, et lapse täiskasvanuks saades on võimalik tal saada vaktsiinid, mis lapsepõlves vanemate otsusel tegemata jäid, kuid siis peab arvestama, et vaktsineerimise eest tuleb ise maksta.

Samal teemal

28. märts 2019, 17:10
PEATAGE LEETRID! USA maakond keelab vaktsineerimata lastel avalikes kohtades liikuda
14. märts 2019, 11:07
Eestis on tänavu leetritesse nakatunud kümme inimest
14. märts 2019, 10:16
KOOLIÕED VAKTSINEERIMISEST: vanemad, ärge jätke lapsi kaitseta, mis on ühe jah-sõna kaugusel!

16 KOMMENTAARI

n
Noneh 19. märts 2019, 07:50
Kui tapletiravi on midagi muud kui tabletiravi, siis võiks sind isegi uskuda...
v
Vene rulett 19. märts 2019, 01:32
Ärge lubage süstida oma lapse arenemisjärgus organismi igasugust kontrollimatut saasta paljalt seetüttu, et süstija on valges kitlis. Ka olles siiras, saab teha palju halba. Üheksal võib õnneks minna, aga ühe elu saab rikutud ja teie oma koos sellega.
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee