Eesti uudised

Rain Lõhmus: Helir-Valdor Seeder käitub teise pensionisamba vabaks laskmist propageerides nagu kommunist (48)

Ärileht, 18. märts 2019, 08:09
Rain LõhmusFoto: Stanislav Moshkov
LHV Groupi nõukogu esimees Rain Lõhmus sõnul on Eesti pensionifondide kehva tootlikuse ja suurte haldustasude taga on riigi seatud piirangud.

Lõhmuse sõnul on pensionifondide suurim probleem see, et Eestis on need kaetud hinnaregulatsiooniga ja ükskõik kui head tööd ka teha, siis hind on ikkagi piiratud ehk võimalikust madalam.

Samal teemal

„Ma ei saa aru, kuidas inimesed on nii piiratud silmaringiga, et nad kehtestavad piiravad reeglid ja ootavad siis imelist asja. Meie pensionifonde võrreldakse kogu aeg aktsiafondidega, kuid viimase ajani pidi isegi agressiivsetes fondides olema 50% valitsuse võlakirju,“ kommenteeris Lõhmus ja tõi võrdluse, et see on justkui pihvide küpsetamise võistlus, kus erinevalt teistest peab sinu võistkond poole lihast asendama saepuruga.

Lõhmus tõi välja, et Helir-Valdor Seeder on teise pensionisamba vabaks laskmise ideega käitunud nagu kommunist ja kui ta tegelikult oleks parempoolse vaatega, siis võitleks ta esimese pensionisamba kaotamise eest, millega võetakse inimestelt raha ära, aga garantiid, et nad pensionile minnes sellest midagi tagasi saavad, ei anta.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

48 KOMMENTAARI

t
To Maa Mees 19. märts 2019, 21:18
Seda nüüd küll, kuid argem unustagem, et KOHUSTUSLIKUKS tegid teise pensioni samba partsistidest IRLšikud. Ja nüüd samad IRLšikud silmakirjalikult võitlevad selle kohustusliku pinsisamba eest. Seega ko.mun*.istid jäävad ko.mun*.istideks. ;)
t
To kuule 19. märts 2019, 21:13
Kommunism on ikka see kui pankuritelt võetakse raha ja jaotatakse juhtkommunistide vahel ära. Vaestel võetakse aga viimasegi ja kuna äravõetuga ei osata midagi peale hakata, siis tabab seda kraami sama saatus mis jeediku "talin AITAB!" kartulipabuIaid.
Loe kõiki (48)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee