Poliitika

Martin Helme: pole meie asi hüsteerikuid rahustada, kes tahab, pakib asjad ja sõidab Kanadasse (251)

Eesti Päevaleht, 18. märts 2019 07:22
Martin HelmeFoto: Tiina Kõrtsini
EKRE aseesimees Martin Helme sõnas, et koalitsioonis läheks erakonna retoorika pehmemaks, Keskerakonna-EKRE-Isamaa (KEI) liidu pärast hüsteeritsejatel soovitab ta Kanadasse kolida.

Valitsust valmistavad erakonnad on võtnud eesmärgiks 1. aprilliks koalitsioonileppega ühele poole saada ja suur hulk teemasid on juba läbi räägitud, kuid ees on veel teemad, milles KEI erakondadel on lõhestavamad erimeelsused.

Samal teemal

Martin Helme kinnitas, et EKRE liikmed on küll põhimõttekindlad, kuid siiski normaalsed inimesed, kellega on võimalik normaalselt kokkuleppele jõuda. Poliitiku sõnul on valitsuses käib võimu kehtestamine hoopis teistmoodi kui opositsioonis, mispärast on EKRE ka KEI läbirääkimistel teistsuguse taktika valinud, see, et EKRE on lihtsalt erakond, kes soovib ainult lärmata ja opositsioonis mõnusalt ära elada, on Helme sõnul konkurentide levitatav müüt, mida nad ise on uskuma jäänud.

EKRE vastaste hüsteeria rahustamine ei ole Martin Helme sõnul konservatiivide mure ja ta märkis, et see valitsus toob Soomest palju rohkem inimesi tagasi kui Kanadasse peletab.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

15.02.2019
Noored väliseestlased KEI liidust: me ei taha sellisesse Eestisse tagasi tulla
14.02.2019
VIDEO | Sven Mikser KEI liidust: usun, et selle koalitsiooni sündi saab ära hoida
14.02.2019
Vaata, kuidas võiksid ministriportfellid jaguneda uues valitsuses
13.02.2019
KEI koalitsiooni sünnivalud: mille üle võivad Keskerakond, EKRE ja Isamaa vaielda?