Krimi

FOTOD | Jõgevamaal hukkus sõidukilt löögi saanud 12aastane poiss 

Toimetas Kristjan Väli ja Hindrek Pärg, 15. märts 2019, 17:51
Avarii Jõgevemaal. Foto: Kaspar Pokk
Täna kella 14.30 ajal sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Jõgevamaal Pikknurme külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 141. kilomeetril, kus esialgsetel andmetel hukkus mees. Õhtul saadetud politsei pressiteates selgus, et liiklusõnnetuses sai surma hoopis 12aastane poiss. 

Sündmuskohal töötanud Tartu avariipolitseinik Rando Jõemets rääkis, et esialgsetel andmetel väljus 12aastane koolipoiss Tallinna suunas liikunud liinibussist ning soovis ületada teed. „Paraku ei veendunud laps teeületuse ohutuses ning  jooksis bussi eest otse ette Tallinna poole liikunud sõiduautole Mercedes“, kirjeldas avariipolitseinikud juhtunut.

Ta lisas, et Tallinna poole liikunud Mercedese juht püüdis enda sõnul kokkupõrget küll vältida, ent poiss sai sellegipoolest sõidukilt löögi. Tema vigastused olid kahjuks sedavõrd rasked, et ta hukkus sündmuskohal.

Avariipolitseinik kinnitas, et Mercedese roolis olnud 43aastane mees oli kaine ja omas juhtimisõigust. Õnnetuses tema viga ei saanud. 

Tee õnnetuspaigal oli asfaltkattega ning kuiv. Nähtavus ja ilmastikuolud olid hea. Lubatud maksimaalne sõidukiirus sel teelõigul oli 90 km/h.

 

„Viimastel päevadel on Tartu linnaski olnud mitu sarnast juhust, kus koolilapsed on kiirustades ette jooksnud mõnele sõidukile. Linnas, kus kiirused poole väiksemad, on lapsed pääsenud suure ehmatuse ja halvimal juhul sinise põlve ning kerge põrutusega. Maanteel, kus kiirused on suured, tuleb jalakäijatel olla aga eriti tähelepanelik ning iga liigutus mitu korda järele mõelda, sest suured kiirused eksimusi ei luba,“ nentis avariipolitseinik.

Ta palub lapsi, et nad ei kiirustaks sedavõrd palju ning võtaks omale teeületuseks ja liikluses osalemiseks rahulikult aega. „Niisamuti palun bussidega kooli ja kodu vahelt liikuvate noorte vanemaid, et nad räägiks ikka ja jälle oma lastele, et sõiduteed ei tohi ületada bussi eest ega tagant. Õige on oodata, kuni buss lahkub peatusest ja sõidutee on jälle täies ulatuses nähtav. Lapsele võib seletada, et teised sõidukijuhid ei näe, kui ta näiteks bussi tagant teele hüppab ja ei jõua pidurdada ning tekib kokkupõrge,“ avaldab staažikas avariipolitseinik lootust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee