Nädala TOP

TOP 5 | Kes mängib topeltmängu? (4)

Elis Kusma, toimetaja, 15. märts 2019 17:17
Foto: Alar Truu
Keskerakonna resoluutne jutt, et Reformierakonna nõutav lisatulumaksuvabastus on liiga kallis lubadus ja samaaegne valmisolek alustada läbirääkimisi kalleima valimisprogrammi koostanud EKREga mõjuks kummastavalt, kui poleks selgunud, et see oli ettekääne, et moodustada Jüri Ratasele peaministrikohta säilitav valitsusliit. Teisalt, kas oravail sobib ikka keskerakondlasi topeltmängus süüdistada, kui teada on (väidetavalt naljatlev) lähenemiskatse isegi seni kategooriliselt välistatud EKRE-le?

Brüsseli karuteene

Mäss Keskerakonnas?

Mitme mõjuka keskerakondlase (ja isamaalase) sirgeselgne vastuseis koalitsiooniga EKRE-le räägib nende poliitikute põhimõttekindlusest: iga erakonna eesmärk on teostada võimu, aga kas võimule tuleb pürgida iga hinna eest? Teisalt selgub see, kas kallimad on põhimõtted või ikkagi koht toiduahelas alles siis, kui koalitsioon on koos. Ehk on mõtteharjutused kaheks jagunevast Keskerakonnast – eestlaste ja venelaste parteiks – siiski liiga ennatlikud?

Mõistatuslik reiting

Küsitlustulemused, mille järgi on moodustamisel olev KEI-koalitsioon ebapopulaarseim kõigist tõenäolistest valitsusliitudest, ei tule üllatusena: valimiste võitjat kõrvale jättev koalitsioon valmistab suurele osale valijaist paratamatult pettumuse. Mida aga arvata valimisjärgsetest suurtest kõikumistest toetusreitingutes pärast seda, kui Reformierakonna suurt võitu ei ennustanud ükski küsitlus?

Kliima või kool?

Kliimamuutusi tõsiselt võtma üles kutsunud sajad koolinoored saavutasid peamise – tähelepanu. Ent kas piisab vaid ühekordsest üritusest või on oodata igareedest õpilaste streigilainet nagu mujal maailmas? Ja kuivõrd põhjendamatu on kahtlus, et ülla ürituse kattevarjus väärtustab nii mõnigi noor aktivist enam vaba päeva kui rikkumata loodust?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee