Eesti uudised

Komisjon: lõputöö ongi plagiaat! Rainer Vakra: pean otsust nägema, et mõelda, mida teha (141)

Juhan Mellik, Kristjan Väli, 15. märts 2019 15:32
Rainer Vakra. Foto: Teet Malsroos
Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll kinnitas, et  akadeemiline komisjon otsustas teha ettepaneku Rainer Vakra diplomi kehtetuks tunnistamiseks, sest tema lõputöö näol on tegemist plagiaadiga.

„15. märtsi koosolekul tuvastas Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon, et Rainer Vakra 2002. aastal kaitstud diplomitöö on suures ulatuses plagiaat. Otsusest lähtuvalt tegi komisjon ettepaneku diplomiõppe diplom kehtetuks tunnistada,“ ütles Oll.

Tallinna ülikooli akadeemiline komisjon kogunes esmakordselt veebruaris, mil leidis Rainer Vakra bakalaureusetööst viideteta kattuvusi.

Akadeemilisse nõukokku kuuluvad:

  • matemaatikaprofessor Mart Abel 
  • rakendusfüüsika professor Tõnu Laas 
  • õpianalüütika ja haridusinnovatsiooni professor Tobias Ley 
  • itaalia uuringute ja semiootika professor Daniele Montitcelli 
  • spordibioloogia professor Kristjan Port 
  • sotsioloogia professor Ellu Saar
  • sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask

Samal teemal

Rainer Vakra on mitu korda ajakirjandusele öelnud, et tema lõputöö ei ole plagiaat, vaid ta kirjutas selle koostöös Säästva Eesti Instituudiga.

Vakra ütles telefonis Õhtulehele, et ta pole veel ülikooli otsust näinud ega sellega tutvuda jõudnud. Samuti olevat ta natuke pettunud, et vastav info jõuab esmalt meediasse kui tema endani. „Pean kirjalikku otsust nägema, siis oskan mõelda, mida edasi teha,” lausus Vakra.

Sotsiaaldemokraatide meediajuht Andri Maimets ütleb, et erakonna seisukoht on endine: plagiaadisüüdistus on tõsine asi. Kuna väited plagiaadi kohta leidsid nüüd tõendamist, siis võetakse teema Maimetsa sõnul kindlasti üles ka partei järgmisel korralikul koosolekul.

„Valijad on reageerinud kahtlustustele Rainer Vakra käitumise osas üheselt,” ütleb Maimets. „Tema valimistulemus näitab, et nad on selle suhtes samamoodi kriitilised.”

Mis saab Vakrast edasi erakonna liikmena, seda oskab Maimetsa järgi öelda kõige paremini mees ise. Arutusele tuleb teeema ka juhatuse koosolekul, mille aeg pole täpselt veel teada.

Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht sõnab, et diplomiõppe diplomi tühistamine ei tähenda automaatselt Rainer Vakra magistridiplomi tühistamist. "Selleks tuleks algatada uus haldusmenetlus. Akadeemilise poole pealt Rainer Vakra magistritööle etteheiteid pole," sõnab ta.

Samal teemal

22.03.2019
Rainer Vakra peab kirjutama uue bakalaureusetöö
20.02.2019
Vakra ja Kovalenko varjus: Eesti ülikoolid tudengite lõputöid tagantjärele ei kontrolli
19.02.2019
AKADEEMILINE PETTURLUS: Anastassia Kovalenko mõlemad magistritööd osutusid plagiaadiks
26.01.2019
ÕL VIDEO JA FOTOD | ÜLIKOOLI KOMISJON: Vakra töös on viideteta kattuvusi