Maailm

VISA HING: Theresa May üritab endiselt Brexiti lepingule toetust leida (27)

Aadu Hiietamm, 16. märts 2019, 08:01
Suurbritannia peaminister Theresa May.Foto: AFP/Scanpix
Suurbritannia parlamendi alamkoda on juba kaks korda lükanud tagasi peaminister Theresa May esitatud Brexiti lepingu, mille järgi peaks Ühendkuningriik 29. märtsil Euroopa Liidust välja astuma. 15. jaanuaril lükati leping tagasi häältega 432 : 202 ja 12. märtsil häältega 391 : 242.  May ei jäta aga jonni ja paneb lepingu hiljemalt 20. märtsil uuesti hääletusele. 

Theresa Mayga sageli suhtlev Austria liidukantsler Sebastian Kurz ütles ajalehele Kronen Zeitung, et tema arusaamise järgi loodab Suurbritannia peaminister lepingu läbiminekut ning šansid selleks ei ole sugugi kehvad.

Samal teemal

Lepingu heaks kiitmisel soovib Theresa May Euroopa Liidult Brexiti edasi lükkamist kuni 30. juunini. Kui parlamendisaadikud selle taas maha hääletavad, siis on võimalik ka Brexiti edasi lükkamine pikemaks ajaks. Seda aga tahavad Brexiti toetajad igal juhul vältida, sest siis peaks Suurbritannia osalema ka mais toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel ning koos sellega suureneb tõenäosus, et Brexit jääb üldse ära.

Kuigi parlamendi alamkoda hääletas neljapäeval selge häälteenamusega (334 : 85) uue rahvahääletuse korraldamise vastu, ei ole seegi ettepanek lõplikult laualt maas. Kui May esitatud lahkumisleping ka kolmas kord peaks maha hääletatama, siis saab uue referendumi idee kõigi märkide järgi suurema toetuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee