Maailm

USKUMATU: Norra justiitsministri auto süütajaks osutus tema elukaaslane (6)

Toimetas Aadu Hiietamm, 15. märts 2019 16:00
Uurijad tassivad Norra justiitsministri kodumajast pärast tema naise kinnipidamist välja arvuteid. Foto: Reuters/Scanpix
Möödunud pühapäeva öösel süüdati Oslos kodumaja ees Norra justiitsministri Tor Mikkel Wara auto. Rünnak leidis laia hukkamõistu. Parlamendisaadik Knut Arild Hareide rõhutas, et see polnud lihtsalt rünnak ministri ja tema pere vastu, vaid avatud ühiskonna vastu. Kõigile ootamatult pidas politsei neljapäeval auto süütamises kahtlustatuna kinni ministri kauaaegse elukaaslase Laila Anita Bertheusseni, vahendab YLE Uutiset.

Norra peaminister Erna Solberg ütles, et juhtunu on tragöödia justiitsministri kogu perekonnale. Solberg lisas, et uudis justiitsministri elukaaslase kinnipidamisest tuli nii talle kui ka kogu valitsusele tõelise šokina.

24 aastat koos Tor Mikkel Waraga elav Laila Anita Bertheussen eitab süüdistusi. Minister Tor Mikkel Wara pani pärast elukaaslase kinnipidamist esialgu ajutiselt ameti maha.

Rünnakud justiitsministri vastu algasid juba detsembris, kui tema kodumajale ja autole kirjutati "rassist". Wara esindab parempopuliste, kuid tal on mõõduka poliitiku maine.

Samal teemal

17.03.2019
KARM KÄTTEMAKS: Narva pätt lasi politseiniku auto põlema panna