Janek MäggiFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Marvel Riik 15. märts 2019 10:30
Neljapäevases ETV saates „Esimene stuudios“ märkis Keskerakonna juhatuse liige Janek Mäggi, et Reformierakond tegeleb infooperatsioonidega võimendades kriitikat seoses EKRE võimaliku võimuliiduga. Saates tõi Mäggi välja, et käesoleval nädalal palju tähelepanu saanud nõndanimetatud Verhofstadti kiri Brüsselist on Euroopas baseeruvate reformierakondlaste kätetöö.

Euroopa Parlamendi Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE) juht Guy Verhofstadt saatis peaminister Jüri Ratasele kirja, kus märgib, et koostöö EKREga oleks kahjulik Eesti ühiskonnale ja geopoliitilisele positsioonile. Neljapäevases ETV saates „Esimene stuudios“ nimetas Janek Mäggi selle reformierakondlaste Urmas Paeti ja Andrus Ansipi kätetööks.

„Minule kinnitati, et kirja taga oli kaks kõrget reformierakondlast, mainiti Sinu ja Ansipi nime. See, et usaldusväärne allikas teid mainis, on 100% tõsi,“ kirjutas Mäggi pärast saates oma sotsiaalmeediakontol Facebook, kus süüdistus võeti luubi alla.

„Janek Mäggi valetab. Mul pole mingit pistmist Verhofstadti saadetud kirjaga. Ma polnud temaga isegi suhelnud sel teemal. Eesti Vabariigi valitsuse liige ei peaks valetama,“ vastas Paet süüdistusele.