Poliitika

KEI liidu tervishoiulubadused: vähendame ravijärjekordi ja teeme arstiabi kättesaadavamaks (26)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 15. märts 2019 10:31
KEI kõnelusedFoto: Robin Roots
Keskerakond-EKRE-Isamaa liit (KEI) jõudis eile hilisõhtul kokkuleppele tervishoiu põhipunktides. Tähelepanu all olid arstiabi kättesaadavuse parandamine ning tervishoiu rahastamise tõhustamine.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et tervishoid on kõigi kolme erakonna prioriteet, sest kuigi arstiabi teenus on Eestis kvaliteetne, on murekohaks arstile pääsemine. “Seisame solidaarse tervishoiumudeli ja selle arendamise eest, parandades seejuures arstiabi kättesaadavust ja vähendades ravijärjekordi,” sõnastas Ratas võimaliku koalitsiooni eesmärgi.

Samal teemal

Keskerakonna esimehe sõnul pole küsimus vaid rahastamises, vaid ka praeguse ressursi tõhusamas kasutamises ja digilahenduste kasutuselevõtmises.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder sõnas, et kolme erakonna jaoks on oluline esmatasandi arstiabi kättesaadavuse parandamine, et vähendada EMO ja eriarstiabi koormust. “Soovime tagada perearstide vastuvõtu ka õhtuti ja nädalavahetuseti ning arstiabi peab jääma kodu lähedale. Selleks säilitame maakondlikud haiglad ja jätkame tervisekeskuste rajamist,” rõhutas Seeder.

EKRE esimees Mart Helme oli rahul, et võimalikku koalitsioonileppesse läheks ettepanek tõhustada narkomaania ja alkoholismi ennetust ja ravi ning see, et sõltlastele tehtaks kohustuslikuks võõrutusprogramm, mida peavad läbima ka vägivaldsed kurjategijad. “Kuna lähisuhtevägivald on suurel määral seotud alkoholi ja narkootikumide tarvitamisega, leidsime ühismõistmise, et korduvalt vägivallatsevate inimeste puhul tuleb nende karistamine ühendada sõltuvusraviga,” ütles ta.

Võimalikus lepingus on ka punkt laiendada nõustamisprogramme teadlikuks pereplaneerimiseks, tervete laste sünniks, emade tervise kaitseks ja abortide arvu vähendamiseks. “Meie jaoks on äärmiselt tähtis elupühaduse austamine,” rõhutas Helme. Ta lisas, et nõustamisteenus pereplaneerimisel ja soovimatute raseduste vältimisel tuleb senisest oluliselt suuremal määral rahastada ja kättesaadavamaks muuta.

Samal teemal

14.03.2019
VIDEO | Sven Mikser KEI liidust: usun, et selle koalitsiooni sündi saab ära hoida
14.03.2019
Vaata, kuidas võiksid ministriportfellid jaguneda uues valitsuses
13.03.2019
KEI koalitsiooni sünnivalud: mille üle võivad Keskerakond, EKRE ja Isamaa vaielda?