Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 15. märts 2019 10:16
Kas sind häirib, kui inimesed pärast vetsus käimist käsi ei pese? Kas oled kedagi võõrast sel teemal harida üritanud?

„Jube hea pildi annab inimeste hügieenist see, kui minna mõnda avalikku tualetti,“ helistas ja kurtis oma muret Õhtulehele 32aastane Maris.

„Minge ja jälgige näiteks kino vetsudes toimuvat. Naised ja tüdrukud käivad vetsus ära, aga käsi nad ei pese. Nad jõuavad peegli ees end veel üle võõbata, aga kraani all oma käte pesemiseks neil aega ei jää,“ selgitab Maris nördinud häälel. 

„Juba lasteaias õpetatakse, et õuest ja vetsust tulles tuleb käsi pesta, aga mingis vanuses see justkui unustatakse ära. Vastik vaadata, kuidas need samad neiud pärast ukselinki kasutavad, teistega samast masinast kinos omale joogi lasevad – oma baktereid ja mustust teistega jagavad,“ kirjeldab naine.

„Korra olen olnud tunnistajaks ka sellele, kui üks naine vetsus oma käsi ei pesnud, kuid hetk hiljem teenindas ta kohvikus juba kliente. Sellele mõeldes jäi minul tol päeval kohvikusse minemata. Seda meenutades eelistan veel praegugi minna koju ja ise midagi maitsvat valmistada. Vähemalt tean, et mu käed ja toit on puhas,“ räägib Maris, et on mõnikord inimesi ka ise korrale kutsunud.

"Enamasti vaadatakse sind kui kedagi, kes tuleks teiselt planeedilt. Mõni pomiseb midagi vastu. Enamasti tuleb vihane pilk ja vaikus."

„Kuidas inimestel endal pole ebameeldiv, kui nad pärast vetsus käiku oma käsi ei pese? Ma ei saa sellest lihtsalt aru. Pole ka ime, kui igasugused kõhuviirused ja haigused nii kergelt liikvele lähevad,“ leiab Maris.

Kuidas sulle tundub, kas inimesed vaatavad kõige lihtsamatest hügieenireeglitest mööda?