Maailm

USA senat tühistas president Trumpi välja kuulutatud riikliku eriolukorra (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 14. märts 2019 21:29
President Trumpi oma parteikaaslased ei taha tema piirimüürile raha andaFoto: AFP/Scanpix
Kaksteist vabariiklast ühines senati demokraatidega hääletuses president Trumpi müüriprojekti vastu, tühistades presidendi varem välja kuulutatud riikliku eriolukorra.

Eriolukorra tühistamise poolt hääletas 59 senaatorit, vastu 41. Kongressi esindajatekoda (kus demokraatidele kuulub kohtade enamus) tegi vastava otsuse juba eelmisel kuul.

Samal teemal

President Trump kasutas veebruaris riikliku eriolukorra väljakuulutamist selleks, et saada seeläbi rahastust oma valimislubadusele, USA-Mehhiko piirimüürile. Ta soovib müüri jaoks saada enam kui 8 miljardit dollarit. (Loe lähemalt SIIT.)

Ehkki USA meedia nimetab hääletuse tulemust Trumpile suureks lüüasaamiseks, ei ole eriline saladus, et poliitiline toetus tema müürile on praktiliselt olematu ka vabariiklaste parteis, demokraatidest rääkimata. Vabariiklastele ei meeldi see, et Trump võib eriolukorraga seada ohtliku pretsedendi. Igavesti ta president ei ole ja sellise tembu võib Trumpile viidates kunagi teha ka mõni tulevikupresident, kes pärit vastasparteist.

Samas on ka võimalik, et president ei jäta jonni ja lihtsalt vetostab Kongressi kodade otsuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee