Poliitika

Koalitsioonikõnelustel jõuti kokkuleppele spordi, kultuuri ja noorsootöö punktides (50)

Toimetas Hindrek Pärg, 14. märts 2019 19:19
KoalitsioonikõnelusedFoto: Robin Roots
Keskerakonna, EKRE ja Isamaa konsultatsioonidel leiti, et enam tuleb toetada noorte liikumisharrastusi ja Eesti tippsporti, tagada huvihariduse kättesaadavus ning edendada rahvuskultuuri nii kodus kui ka välismaal, seisab Keskerakonna edastatud pressiteates. 

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul oli spordi, kultuuri ja noorsootöö arutelu väga mahukas ning erinevaid ideid nendes valdkondades oli erakondadel mitmeid. Keskerakonna esimees tõi spordi alapeatükist välja, et võimalik koalitsioon soovib senisest enam toetada Eesti Olümpiakomitee programmi “Team Estonia”, mis tugevdab meie tippspordi taset ning tagab sportlastele vajalikud tugiteenused.

Samal teemal

“Samuti peame rohkem tähelepanu pöörama laste ja noorte igapäevaste liikumisharjumuste tõstmisele. Selleks jätkame muu hulgas ujumisõpetuse algõpet ning soovime koostöös kohalike omavalitsustega rajada Eesti eri piirkondadesse aastaringselt kasutatavaid multifunktsionaalseid spordiväljakuid, sealhulgas jalgpalli sisehalle,” rääkis Ratas pressiteates.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder sõnas, et tänasele emakeelepäevale sobilikult peatuti pikemalt eesti keele hoidmisel ja arengul, samuti laiemalt rahvuskultuuri tutvustamisel nii meil kui ka mujal maailmas.

“Eestil on palju pakkuda ning tahame, et meie rahvuskultuur jõuaks senisest enam ka välismaale. Selleks soovime kaasata võimalikult palju mujal riikides elavat eestlaste kogukonda,” selgitas Seeder. Kokku lepiti Isamaa juhi sõnul muu hulgas ka selles, et riiklikult oluliste ajaloo- ja kultuuriobjektide renoveerimist tuleb kiirendada ning kaasajastada muinsuskaitsenõudeid.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul peab noorsootöös keskenduma rahvuslikule kasvatusele, nimetades noorkotkaid, kodutütreid ja teisi noorteorganisatsioone. “Räägitakse väga palju lumehelbekestest, aga me peame andma noortele praktilisi oskusi ja kasvatama neist  Eesti patrioote,” ütles Helme.

Jõuti kokkuleppele, et toetada tuleb isamaalise kasvatusega tegelevaid noorteorganisatsioone ja laiendada laste võimalusi osaleda suvelaagrites ja õpilasmalevates. Samuti lepiti kokku noortevolikogude ja noorteühenduste rolli tõstmisel ühiskonnas ja peetakse oluliseks noorte suuremat kaasatust riigielu juhtimisse. Erakonnad jõudsid kokkuleppele ka selles, et tuleb toetada puuetega noorte võimalusi osaleda huviringides, noortekeskuste tegevustes jt noortele suunatud tegevustes.

Samal teemal

14.02.2019
Seisukoht | EKRE pole hädaldamist väärt
14.02.2019
Juhtkiri | Kliimastreik toob noored tänavale
14.02.2019
Liberaalide õudusunenägu
14.02.2019
VIDEO | Sven Mikser KEI liidust: usun, et selle koalitsiooni sündi saab ära hoida