Seisukoht

Liberaalide õudusunenägu (4)

Kristjan Roos, 14. märts 2019 17:55
Kuigi Keskerakonna esimees Jüri Ratas püüab meeleheitlikult näidata, et loodav koalitsioon Eesti senist välispoliitilist suunda ei muuda, räägivad oponendid, et Eesti rahvusvaheline kuvand on paremäärmuslaste tõenäoliselt valitsusse pääsemise tõttu kannatada saanud. Foto: Andres Varustin
Liberaalide õudusunenägu hakkab täide minema, sest paremäärmuslik EKRE on pääsemas valitsusse.

Jah, Eesti ei ole paraku kuidagimoodi erandlik riik: nagu pea kõikides teistes Euroopa riikides kasvab meilgi võõraviha ja võidukäiku teeb populism. Paljuski just see asjaolu tõi EKRE-le riigikogu valimistel edu.

Samal teemal

EKRE esimehe Mart Helme valimisjärgne hüüatus: „Me teeme Trumpi, te veel nutate!“ võiks iga vähegi mõtleva eestlase kukalt kratsima panna. Kes nutma peaks hakkama? Mis mõttes Trumpi? Üksjagu hirmuäratav on seegi, et EKRE kodulehel on jätkuvalt loendur, mille kohaselt tuleb kõik pagulased Eestist ära saata. Keegi peab lausa arvestust, sest praegu on seal konkreetne number 553.

Kuigi Keskerakonna esimees Jüri Ratas püüab meeleheitlikult näidata, et Keskerakonna, EKRE ja Isamaa loodav koalitsioon Eesti senist välispoliitilist suunda ei muuda, räägivad oponendid, et Eesti rahvusvaheline kuvand on paremäärmuslaste tõenäoliselt valitsusse pääsemise tõttu kannatada saanud. EKRE juhtpoliitiku Martin Helme viimast Euroopa Liidu vastast avaldust lugedes võib tõepoolest tekkida kahtlus, kui euroopameelne uus valitsus ikkagi on.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee