Krimi

Politsei vahistas kohtutäiturit rünnanud mehe (18)

Toimetas Hindrek Pärg, 14. märts 2019, 18:09
 Stanislav Moškov
Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse vahistada teisipäeval kohtutäiturit rünnanud 35aastase mehe. 

Üleeile hommikul ründas Rävala puiesteel asuvas kohtutäituri büroos ärritunud meesterahvas kohtutäiturit ning lahkus seejärel büroost. Politseinikud asusid meest otsima ning kahtlustatav peeti kinni sama päeva õhtul Lääne-Viru maakonnas Sõmeru alevikus. Täna taotles prokuratuur kahtlustatavana kinni peetud 35aastase Romani vahistamist, mille kohus rahuldas.

Samal teemal

Prokurör Lauri Jõgi selgitas, et hoolimata sellest, et mehel puuduvad kehtivad kriminaalkaristused, oli isikut arvestades siiski põhjendatud taotleda kohtult tema ühiskonnast eraldamist, mis antud juhul tähendab tema paigutamist psühhiaatriahaiglasse.

„Tänaseks kogutud tõendite pinnalt ilmneb, et rünnak ei toimunud ajendatuna kohtutäituriga tekkinud konfliktist vaid isiku käitumise põhjused tulenesid tema vaimse tervise häirest. Kuigi kahtlustataval puuduvad kehtivad kriminaalkaristused, on siiski ka varasemalt fikseeritud tema vägivaldne käitumine.

Samuti on isik viibinud ka varasemalt tahtevastaselt kinnises raviasutuses, mistõttu oligi põhjendatud taotleda kohtult tema liikumisvabaduse piiramist ning tema hoidmist keskkonnas, kus talle on tagatud vajalik arstiabi,“ lisas prokurör Jõgi pressiteates. 

Kriminaalmenetlus rünnaku kõigi asjaolude väljaselgitamiseks jätkub. Kriminaalmenetlust viib läbi Põhja prefektuur ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

18 KOMMENTAARI

v
15. märts 2019, 17:11
Võlg võõra oma, kuid täiturite röövimise tõttu, on paljudel seda võimatu tasuda!
h
heh 15. märts 2019, 14:56
Teades väga hästi mis kaader käib büroodes ja millisel teel enamik võlglasi oma võla tõttu on sattunud kohtutäiturite juurde võin rahulikult siin ka ö...
(loe edasi)
Loe kõiki (18)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee