Kes meist ei teaks kukeaabitsat!Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 14. märts 2019 16:40
Täna tähistatakse emakeelepäeva. Kuigi peaaegu 900 000 inimese jaoks tähendab see eesti keele väärtustamist, räägitakse meie pisikeses riigis veel 210 erinevat emakeelt.

Erinevate emakeelte kõnelejate arv on viimastel aastatel tublisti suurenenud. Veel 2011. aasta rahvaloenduse ajal oli neid veerandi võrra vähem, kuid arvestades Eestisse rändajate arvu suurenemist ja rändetagamaade mitmekesistumist, on see igati ootuspärane.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

EKRE vaenajad 16. märts 2019 02:15
kardavad teist eestlast nii väga, et toovad nende eest peitupugemiseks või nende eest kaitseks muulasi sisse. või on see kadedus?vihkamine? igal juhul ei ole neile oma rahvas olulisem, või kui neile üldse keegi oluline on…
EKRE teistsugustest pooldajatest 15. märts 2019 14:30
Teist tüüpi EKRE valija on noor ja mässumeelne "rahvuslane", kes võtab sõnasõnalt kõike seda jama, mida Helmed jt nende sõiduvees lõpuks Riigikokku saanud (aga selle eest peavad nad tänulikud olema keskerakonna TTV-le, kus nad oma l:lle vaateid said segamatult levitada ja tänu sellele lõpuks ju Helmed riigikokku said, kuigi Helme vanem püüdis juba aastakümneid sinna tulutult jõuda). Helmed aga ütlevad ju nüüd isegi, et valimiste eel öeldut ei maksa tõsiselt võtta ja kui oleks teand, et valitsusse pääseme, poleks seda ja teist öelnudki:). Ehk siis lollitati noori ja lihtsameelseid:)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS