Elu

„The Illusionists“ – mustkunstisõu, kus ei tasu liiga palju mõelda 

Terttu Jazepov, 14. märts 2019, 13:51
„The Illusionists” Robin Roots
Hull leiutaja, pettur, manipuleerija, transformeerujad – kõlavad nagu mõne uue põnevusfilmi peategelased? Vale puha! Tegu on mustkunstnikega, kes jõuavad oma närvikõdi pakkuva sõuga peagi ka Eestisse.

Kahe ja poole tunnises sõus „The Illusionists” osaleb kaheksa mustkunstnikku: meistermaag Luis De Matos, leiutaja Kevin James, pettur James More, unustamatu Enzo, põgenemiskunstnik Andrew Basso, manipulaator Yu Ho-Jin ning transformeerujad Sos & Victoria. Sõus on kaks osa ning kõik osalejad astuvad üles mõlemas pooles.

Samal teemal

Publikul tasuks kohale minna varakult, sest esimesed saabujad saavad enne vaatemängu algust salapärase ümbriku. Sõu jooksul teeb Luis De Matos, kes on endale ka õhtujuhi rolli haaranud, ümbrikus sisalduva materjaliga triki. Kuulduste kohaselt see trikk varieerub, nii et valik, mis Eesti jaoks tehakse, selgub alles aprillis. Küll aga on igal juhul kaasatud sellesse ka publik ning rõõmukilked on garanteeritud.

Endale südamelähedaseimaks pean kaarditrikke – vahest tuleb see sellest, et üks mu mustkunstnikust sõber on mulle neid üksjagu teinud ja olen nendest alati hämmingus. Minu õnneks astub õhtu jooksul lavale ka Yu Ho-Jin, kes on just sellistele trikkidele spetsialiseerunud. Korealane lööb mu täiesti pahviks, kui ühel hetkel ilmub tema tühjadesse peopesadesse suur ports kaarte, mis sealt järgmisel hetkel kui tina tuhka kaovad. Hakkan sellistel hetkedel alati juurdlema, kuidas ja kuhu ta need nii kiirelt peidab, kuid taipan peagi, et elan parema meelega teadmatuses ja naudin lihtsalt vaatemängu – muidu ei oleks selle sõu vaatamine pooltki nii huvitav. Soovitan sama teha ka teistel.

Tõeliselt segadusse ja isegi hirmule ajab mind hull leiutaja Kevin James, kes on mõned enda välja mõeldud trikid ka näiteks David Copperfieldile müünud. Samas on ta ainus, kes vürtsitab oma etteasteid (hea) huumoriga. Kuid huumor ei ole abiks, kui ta kogemata ühelt oma kolleegilt tema alakeha otsast saeb. See ei takista viimast muidugi veel mitu minutit laval figureerimast ning ratastega alusel ringi sõitmast. Kuigi tegu on trikiga, tekib mul tunne, justkui vaataksin otseülekandes õudusfilmi „Beyond Re-Animator”, kus on samuti üks alakehata mees, kes liigub ringi käte abil ning keda me sõpradega tollal arusaamatul põhjusel kummi-Tarzaniks kutsusime.

29. reas istudes pean tõdema, et täielik elamus jääb mul saamata. Saalis on küll suured ekraanid, mis kajastavad laval toimuvat, kuid perfektsionistina tunnen siiski, et oma silmaga lavale nähes oleks kogemus palju ägedam.

Kes on pettunud, et mõned trikid juba välja lobisesin, siis ärge muretsege – need on vaid väike osa sõust. Luban, et leiate end ühel hetkel hinge kinni hoidmas, järgmisel õhku ahmimas ning kolmandal naermas – „The Illusionists” on tõeline assortii, kust igaüks leiab endale midagi meelepärast. Ning kindlasti võtke kaasa ka lapsed – mustkunstnikel on neid mõne triki jaoks vaja!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee