Repliik

Igor Gräzin: europarlamendi ALDE fraktsiooni juht rikkus lubadust ja sekkus Eesti siseasjadesse (178)

Igor Gräzin, europarlament, ALDE, 14. märts 2019, 18:00
Igor Gräzin Tatjana Iljina
Hr Verhofstadt (Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juht - toim.) on sekkunud Eesti siseasjadesse, saates Eesti peaministrile e-kirja, mis käsitleb seda, kellega sel erakonnal on õigus pidada läbirääkimisi tulevase koalitsiooni asjus ja kellega on läbirääkimised keelatud. Riigiõiguse professorina ja Eesti iseseisvusdeklaratsiooni (16. november 1988) autorina pean seda oma kodumaa suveräänsuse rikkumise katseks. Hr Verhofstadt on rikkunud ka mulle 7. septembril antud lubadust mitte sekkuda Eesti ega ühegi teise riigi suveräänsetesse õigustesse. 

Olen veendunud, et minu kodumaa ja tema valitsusjuht pole toime pannud midagi, mis õigustaks säärast katset Eesti poliitseisu muuta. Tähelepanuta jäämisel võib sellest teost kujuneda järjekordne samm Euroopa dedemokratiseerumisel.

Eesti on alati olnud Euroopa esirinnas kõige kaitstuma ja jõulisema demokraatiana ja jääb selleks ning seega võiksid  hr Verhofstadti tähelepanu ja temperament ära kuluda pigem tema enese kodumaale rakendatult. Eesti on demokraatia õpetaja, mitte õpipoiss, kuid me ei hakka eluilmaski Verhofstadtile õpetama, milline demokraatia olema peab.

Loodan, et hr Verhofstadt rahuneb maha, ja loodan, et ta pühendab oma energia rahumeelsematele sihtidele, nagu näiteks ALDE fraktsioonis ohjade haaramisele.

178 KOMMENTAARI

s
see 31. märts 2019, 17:56
See pensionär võiks talu pidama hakata, mitte rahvast lollitada.
s
see 16. märts 2019, 09:07
eestimeelsete laimamine selle alde seltsimehe poolt ju suisa kremli mõjuagentlik tegevus ,kas sellest veel vähe et toomid, antsipid ja teised euroopat...
(loe edasi)
Loe kõiki (178)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee