Maailm

HIINA IME: tiiki kukkunud poisi süda seiskus ligi kaheks tunniks, kuid meedikutel õnnestus ta elu päästa  (3)

Toimetas Aare Kartau, 14. märts 2019 11:46
Foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Viieaastane Hiina poiss kukkus õnnetult kalatiiki ning teda ähvardas uppumissurm. Meedikud suutsid ligi kaks tundi kestnud elustamise järel noore hiinlase elu päästa, vahendab The Mirror.

Zongchangi nooruk libises kohaliku tiigi ületamiseks mõeldud sillal, ning kukkus vette. Mööduja tõttas poisile appi ning tõmbas liikumatu keha veest välja. Peagi jõudsid sündmuskohale meedikud, kes üritasid elutule poisile 40 minutit kunstlikku hingamist teha. Elustamine ei andnud tulemusi, kuid poisi ema ja vanaisa palusid neil meeleheitlikult jätkata. Meedikud jätkasid kunstlikku hingamist, kui ühtäkki – kokku 110 minutit kestnud elustamise järel – hakkas poiss hingama.

Yibini ortopeediahaigla arst dr Wan Bo, kes oli poisi elustamise juures, teatas, et ta pole oma 14aastase karjääri jooksul kunagi näinud, et keegi suudaks nii pika südemeseiskumise järel teadvusele tulla. „Mul ei jätkunud südant, et teda surnuks kuulutada,“ teatab Bo, kelle jaoks oli noore hiinlase ellujäämine täielikuks imeks.

Poiss jääb esialgu haiglasse, sest ajukahjustuse vältimiseks vajab ta hapnikuravi. Pole teada, kas läbielatud katsumus tekitas talle pikaajalisi tervisekahjustusi.