Maailm

FOTOD | President Kaljulaid kohtus Washingtonis spiiker Nancy Pelosiga (23)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 14. märts 2019, 10:29
President Kersti Kaljulaid ja spiiker Nancy Pelosi Presidendi kantselei
President Kersti Kaljulaid arutas kolmapäeva hilisõhtul Washingtonis spiiker Nancy Pelosiga julgeoleku- ja kaitsekoostööküsimusi, olukorda Ukrainas, hübriidohte ja omavahelist koostööd. 

„Kongressi mõlemas kojas on olnud tugev ja parteideülene toetus Eestile, NATO-le ja atlandiülesele suhtele,“ ütles president Kaljulaid kohtumisel ning tänas eesistuja Pelosit ja Kongressi liikmeid toetava suhtumise eest nii Eestisse kui Euroopasse, aga näiteks ka Ukraina sõja tõttu Venemaale seatud sanktsioonidele.

Riigipea sõnul on senine suhtumine ja sarnaste väärtuste eest seismine väljendunud Ühendriikide aina kasvavas kaitsealases abis Eestile, mis edaspidi loodetavasti veelgi suureneb. „Me ei tohi hetkeski unustada, et ka meie piirkonna kaitsevõime lünkade kiirem likvideerimine tugevdab kokkuvõttes nii Eesti, Euroopa kui USA julgeolekut.“

Spiiker Pelosi on üks suurimaid vastuseisjaid ühendriikide president Donald Trumpi plaanis USA ja Mehhiko vahele müür ehitada. President on juba kuid pidanud läbirääkimisi Nancy Pelosi ja  Chuck Schumeriga, kuid demokraatide veenmine on igal korral läbi kukkunud. Teadaolevalt on president Trump korduvalt demokraatide kindlameelsuse pärast veenimkatsele käega löönud ja keset läbirääkimisi lihtsalt ruumist minema jalutanud.

Lisaks spiiker Pelosile kohtus president Kaljulaid eile Kapitooliumis mitmete kongresmenidega, kellega arutelud keskendusid samuti peamiselt julgeolekuteemadele. „Eesti ja USA Kongressi mõlema koja esindajate arusaamad meie ees seisvatest väljakutsetest ja lahendustest on üsna sarnased,“ ütles riigipea pärast kohtumisi. 

President Kaljulaid on täna viimast päeva töövisiidil Ameerika Ühendriikides. Riigipea naaseb Tallinna homme õhtuks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee