COOP | Sisuturundus

VIDEO | COOPi autoloosi võitja: kui mulle helistati, küsisin irooniliselt, kas tahate mulle uue Passati anda 

COOP | Video: Tanel Meos, 15. märts 2019 14:08
„Ma olin hommikul tööl ja mulle helistas esialgu üks teenusepakkuja. Kuulasin ta ära ja teatasin siiski, aitäh, olen praeguse paketiga rahul. Mõni aeg hiljem helises telefon uuesti ja öeldi, et kõne on COOPist. Mõtlesin, et nüüd tahetakse jälle sooduspakkumistest rääkida. Ütlesin irooniliselt, mis siis on, kas tahate mulle Passati anda,“ räägib COOPi autoloosiga uhiuue Volkswagen Passati võitnud Silver Soidla (38) Tartumaalt Nõost.

Täispuidust mööblit tootvas ettevõttes tootmisjuhi ametit pidav Silver muigab, et ehmatas sellise otsekohesusega COOPi esindaja veidi ära. „Ütlesin, et mul on kiire ja et rääkige ära, mis tahate. Selle peale ütles helistaja, et tema tahaks ikka mulle seda Passatit pakkuda,“ lisab mees naerdes.

Samal teemal

See oli loomulikult Silveri, kes on ka Elva Tarbijate Ühistu klientomanik, jaoks ootamatu uudis. „Mina ei ole see, kes kunagi midagi võidaks. Kiirlotoga olen saanud kaks eurot – see on lagi. Olen eelmisi COOPi autovõitjaid jälginud ning ka mul oli varem küsimus, miks mina kunagi ei võida,“ mõtiskleb ta.

Tegelikult arvaski Silver esiti, et keegi teeb tema kulul nalja. „Aga õnneks suutsid COOPi inimesed selle mulle ära tõestada. Mõni aeg hiljem tulid teised õnne soovima – tundub, et nemad uskusid enne mind. Kui juba meilile tuli teade võidust, siis jäin uskuma,“ lausub ta.

„Nüüd istun ma lõpuks võiduautos ja öeldi, et ta ongi täitsa minu oma. See pole enam kaheeurone võit ning ma olen selle üle väga rõõmus. Kui need emotsioonid praegu välja ei paista, siis on põhjus ainult selles, et ma olen eestlane,“ ütleb Silver muigvelsui.

Vana auto remondiks läks üle 1500 euro

Silver tunnistab, et viimasel ajal on tal olnud probleeme praeguse sõiduautoga. „Kuu aega tagasi pidin autoga hooldusesse sõitma, aga ta jättis mu tee peale. Ei jäänudki muud üle, kui kutsusin treileri järele. Auto remontimine läks kokku üle pooleteise tuhande euro,“ jutustab ta. Kui mees sai reedel vana sõiduki remondist kätte, siis sellest järgmisel kolmapäeval helistati ja teatati võidust. Muide, Silveri andmetel tõi talle uue auto Nõo COOPi ette seesama treiler, mis viis vana hiljuti töökotta.

Nädalake tagasi arutas Silver ühe töökaaslasega, et küll oleks hea osta täitsa uus auto. „Minul käis auto remondis, temal oli minemas remonti. Et küll nende autodega on ikka häda – ostaks uue, sest siis oleks tükk aega mureta. Samas tunnistasime, et ikka ei raatsi,“ meenutab Silver.

Kõnealune kolleeg oligi esimene inimene, kellele Silver uudisest teatas. „Ütlesin talle, et mina saingi uue auto! Huvitav oli vaadata teise inimese näoilmet, sest enda oma ma ju sel hetkel ei näinud,“ muigab ta. „Kõik teavad, et neid autosid loositakse, aga kui see tuleb sinu tutvusringkonda, siis on emotsioonid hoopis teised. Eks paljud arvavad, et tegemist on mingi oma inimeste sahkerdamisega – aga mina saam küll nüüd kinnitada, et selle võib saada täiesti tavaline inimene. Tuleb lihtsalt käia COOPi poes.“

Valget värvi autod on lemmikud

Silver tuli võiduautot vastu võtma koos oma kolme lapsega: Henri (13), Kristjan (11) ja Elina (3). Vanemkokana töötav abikaasa Reelika ei saanud kahjuks tiheda graafiku tõttu üritusel osaleda.

Silver rõõmustab, sest võit tuli tõesti õigesse kohta: „Mul on suur pere ja uus auto on ikka uus auto. Neli rehvi mahub küll tagaistmele, küllap siis mahub kolm last ka.“

Henri ja Kristjan uudistavad autot asjalikul ilmel. Henri tunnistab, et vaatab iga päev „Top Geari“ ning on suur autosõber – Passati hindab ta heaks sõidukiks. Muide, tähtsa sündmuse puhul puudub üks poistest matemaatika tunnist ja teine majandusest.

Venna käest kinni hoidev pisike Elina silmitseb kogu melu aga tõsise ja kahtlustava pilguga. Silver naerab, et tegelikult teab tütar küll, et täna on tähtis päev: „Ta juba enne ütles, et issil on nüüd kaks autot.“

Kuna Silveri abikaasal juhilube pole, on peres nüüdsest ühele juhile kaks autot. „Peab vist kuidagi õppima kahe autoga sõitma. Naine jah ei sõida autoga, tal on ju isiklik taksojuht olemas,“ viskab Silver nalja. Nimelt käib tubli mees iga päev oma abikaasal 15 kilomeetri kaugusel Tartus tööl järel.

Silver on rahul, et uus Passat on just valget värvi. „Minu esimene sõiduk oli valget värvi Honda ning mulle meeldivad väga valged autod. Pärast seda oli mitu Audit ja nüüd Volkswagen. See valge Passat on kuues auto mu elus ja pidi olema kuues välja loositud Passat. Võidust teatati ka kuuendal kuupäeval,“ selgitab Silver. Nii et äkki on number kuus tema õnnenumber?

Iga päev üks viimaseid kliente poes

Silver osales autoloosis 18 piletiga, mis tähendab, et ta kulutas möödunud kuul COOPi poodides vähemalt 900 eurot. „Käin rohkem õhtuti poes – töölt tulles on vaja natuke hinge tõmmata, süüa ja siis naisel linnas tööl järel käia. Olen kolmveerand kümne ajal üks viimaseid külastajaid. Poemüüjad ütlevad alati, et sind on hea näha, sest siis teab, et varsti saab koju,“ räägib Silver. Nimekirja annab abikaasa talle ette, mis tähendab, et poodlemine läheb käbedalt.

Muide, Nõo COOPi poemüüjate kohta leidub Silveril vaid häid sõnu. „Meil on siin väike koht ja toredad müüjad,“ kiidab ta. Silveri lugupidamisest annab tõendust ka tõik, et võidu puhul kinkis mees mõlemale tööl olnud kassapidajale pudeli vahuveini.

Nõo on Silveri arvates aga hea koht, kus kodu luua – just siin on ta ka peaaegu terve elu elanud. „Nõos on vajalik olemas: spordihoone, tugev kool, suur ja hea pood, kirik. Kõik, mis peab vallas olema. Nõo vald oli ju see, mis suutis iseseisvaks jääda ega pidanud ühegi teise vallaga liituma. Kohe üldse ei kipu linna elama,“ sõnab Silver.

Kuidas võita auto?

Eesti kõigi aegade suurim autoloos alustas taas septembris ning iga kuu loositakse COOPi klientide vahel välja uhiuus Volkswagen Passat. Loosis osalemiseks peab klient COOPi kauplustes ühe kuu jooksul poodlema kokku vähemalt 50 euro eest ning registreerima oma ostud COOPi kliendikaardiga (Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga kaart). Just kliendikaardi registreerimine on võti loosis osalemiseks, kuna automaatne kliendikaardi süsteem peab ise arvestust, kui palju virtuaalseid loosipileteid on kogunenud. Oma piletite arvu ja kui palju järgmisest piletist puudu on, saavad kliendid jooksvalt vaadata ostutšeki pealt. Samuti tasub aadressil www.coop.ee/saastukaart üle kontrollida, et Säästukaardi andmebaasis oleksid õiged kontaktandmed, sest kui klienti pole võimalik kolme tööpäeva jooksul kätte saada, on korraldajal õigus välja loosida uus võitja.

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab COOPi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee