Eesti uudised

ÕUNAPETTUS: väidetavalt kodumaiste õunte tegeliku päritolu reetsid Eestis keelatud toimeainete jäägid (6)

Maaleht, 14. märts 2019, 07:55
Tartumaa Vasula Aia juht Imbi Rohejärv Aldo Luud
Osaühing Aran PM, kelle ettevõte Mulgi Õun mullu ‘Kuldreneti’ nime all müüs tundmatut sorti ja päritolu õunu, tõi tänavu kauplustesse eestimaise õuna sildi all õunu ‘Lobo’ ja ‘Cortland’, mis tõenäoliselt ei ole Eestis kasvanud.

Õunakottidel oli Eesti Aiandusliidu kaubamärk “Eestis kasvatatud”, kuid müügil olnud õuntelt analüüse võttes leiti jäli selliste taimekaitsevahendite jääke, mida Eestis kasutada ei tohi, kuid mis on lubatud mitmes lõunapoolses riigis.

Aran PMi juht Paavo Otsus ütles, et õunad on pärit osaühingu Mulgi Õun aiast, kuigi aeda kontrollides õuntes taimekaitsevahendite jääke ei leitud. Otsuse sõnul võisid keelatud taimevahendite jäägid õuntele sattuda sellepärast, et ettevõte katsetas väikesel pinnal paremate tulemuste saavutamiseks teatud taimekaitsevahendeid, mis pole Eesti registris.

Ettevõte ei esitanud õunte kohta nõutavaid päritoludokumente piisavalt ning sai keelu õunte müük lõpetada. Keeld kehtis 2017. aasta saagi kohta.

Refreeritud artikli täistekst Maalehes.

6 KOMMENTAARI

t
tule taevas appi 15. märts 2019, 22:28
"...sai keelu keelatud aineid sisaldavate õunte müük lõpetada..." Kes on hulluks läinud...kas ajalehe toimetaja või taimekaitse inspektorid?
e
ehk 15. märts 2019, 08:51
ehk oleks aeg juba rääkida asjast. Keda siis huvitavad nee mürkide jäägid? Laboreid. Kauplused on kuhjaga täis imporditud õunu ja muid aiasaadusi....
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee