Eesti uudised

Anastassia Kovalenko käib oma magistritöö pärast kohut (11)

Siim Randla, 14. märts 2019 07:11
Foto: Jörgen Norkroos
Riigikohus arutab Anastassia Kovalenko (pildil) kaebust Tallinna ringkonnakohtu otsuse kohta, kus ta peab meedias ümber lükkama oma magistritöös esitatud väited tööstuskontserni BLRT kohta.

BLRT kaebas Kovalenko kohtusse nõudmisega, et Kovalenko lükkaks ümber 2017. aasta sügisel magistritöös, Äripäevas ja selle sõsarväljaandes Delovõje Vedomosti esitatud väited, on Kovalenko ERRile öelnud. Kovalenko taotleb kassatsioonkaebuses Tallinna ringkonnakohtu mullu oktoobris langetatud otsuse tühistamist täies ulatuses ja Harju maakohtu aprillis tehtud otsuse jõusse jätmist või alternatiivselt ringkonnakohtu otsuse täies ulatuses tühistamist ja asjas uue otsuse tegemist, millega jätta BLRT Grupp ASi hagiavaldus täies ulatuses rahuldamata.

Samal teemal

Tallinna ringkonnakohtu otsuse kohaselt peaks  Kovalenko  avaldama Äripäeva veebväljaandes teate: "Mina, Anastassia Kovalenko, olen avaldanud 30. septembril 2017 Äripäeva veebiväljaandes www.ap3.ee ilmunud intervjuus pealkirjaga "Anastassia Kovalenko võitleb manipuleerijate vastu" BLRT Grupp aktsiaseltsi kohta järgmised ebaõiged väited: "BLRT aastaaruandes näidati, et ettevõte on kahjumis, aga tegelikult anti laen tütarettevõttele ning kanti see maha. Audiitor oli sellised vead heaks kiitnud". Need väited on valed," vahendab ERR. 
Kassatsioonkaebuse esitas Riigikohtule ka BLRT Grupp, kes taotles ringkonnakohtu otsuse tühistamist osas, milles hagi jäi rahuldamata.

Riigikohus jättis jaanuarikuise kohtumäärusega BLRT Grupp ASi hagi Kovalenko vastu ebaõigete andmete ümberlükkamiseks rahuldamata.

„Praegu on menetlus Kovalenko kohtuasjas pooleli. Vaidluse sisu riigikohus enne otsuse tegemist ei kommenteeri,“ ütles riigikohtu pressiesindaja Susann Kivi Õhtulehele. Otsus tuleb järgmisel nädalal. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee