Eesti uudised

Pereisa pelgab, et liiklusmärk võib lastele pähe kukkuda (14)

Arvo Uustalu, 13. märts 2019 21:35
PÜSTI:  Tare poe juures seisev liiklusmärk on betoonalusel ja püsib seetõttu üldiselt püsti, kinnitab maanteeamet. Foto: Aldo Luud
„Kas tõesti ei saa seda teravate nurkadega märki enne korralikult kinnitada, kui see mõnele ülekäigurajale astuvale lapsele pähe kukub?“ ei mõista Antsla lapsevanem, miks pole järjekindlalt ümber kukkuva märgi probleemile lahendust leitud.

Pereisa Indrek kinnitab, et Antsla väikepoe juures olev liiklusmärk on korduvalt pikali kukkunud. „Tare poe kõrval on suur raske liiklusmärk, mis kukub aina ümber. Olen helistanud tee-ettevõtte juhatajale, kes ei kavatse midagi teha, et ohtlik liiklusmärk korralikult kinnitada. Mulle öeldi, et kui see märk kukub autole peale, siis tegeleb sellega kindlustus. Lahtiseks jääb aga, et kui lapsed märgiga pähe saavad, kes siis vastutab,“ räägib ta. Viimast korda kukkus märk pikali ööl vastu möödunud laupäeva. Hommikul kell pool kuus lume sees vedelevale märgile peale sattunud pereisa tegi sellest ka pilti. „Seekord läks kõik jälle õnnelikult, sest märk oli öösel pikali kukkunud.“ 

Algul mõtles Indrek, et ehk lükkab keegi märki lihtsalt ümber, kuid ei usu, et kellelgi on liiklusmärgi vastu nii suur viha, et ta käib öösiti seda  ümber ajamas. „Reede õhtul oli tugev tuul. Märk on varemgi olnud pärast sellist tuult asfaldil pikali. Kui betoonalus seda ei hoia, tuleks ohutuse tagamiseks leida mõni muu moodus,“ arvab ta. 

PIKALI: Viimati vedeles märk maas möödunud laupäeval.  Foto: Erakogu

Maanteeameti lõuna regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valt ütleb, et Tare poe juures seisev liiklusmärk on betoonalusel ja püsib üldiselt ka püsti. „Paraku on sellele aga aeg-ajalt otsa sõidetud ja see on olnud ka tuulevaikse ilmaga pikali, mis viitab asjaolule, et keegi on selle lihtsalt ümber lükanud. Selle märgi ümberlükkamiseks on vaja väga tugevat tuult. Tuulega võbisevad kõik liiklusmärgid tõepoolest kergelt, aga see ei tähenda, et need ümber kukuksid,“ selgitab ta. Valti sõnul algab juba tänavu Antsla teede remont ja see ülekäigurada saab uue lahenduse. Juhul kui liiklusmärgiga midagi juhtub, on hooldepartner kohustatud selle asendama, lisatakse maanteeametist. Kui keegi märkab liiklusmärkidega seotud probleemi, tuleks sellest teatada  maanteeinfo telefoninumbril 1510.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee