Poliitika

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa regionaalpoliitika fookus on maapiirkondade kiiremal arengul (113)

Toimetas Hindrek Pärg, 13. märts 2019 19:40
Koalitsioonikõnelused. Foto: Robin Roots
Täna jätkusid koalitsiooniläbirääkimised Keskerakonna, EKRE ja Isamaa vahel, teemaks regionaalpoliitika. Keskerakonna saadetud pressiteatest selgub, et parteid näevad ette maapiirkondades elamise ja töötamise soodustamist, kiire internetiühenduse väljaehitamist ning kogukondlikku liikumise tugevdamist

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et riigil tuleb soodustada maapiirkonnas elamist, töötamist ja laste kasvatamist. “Selleks näeme ette avaliku sektori töökohtade väljaviimist pealinnast, regionaalsete programmide rahastamise suurendamist ning laiemalt parema elu- ja ettevõtluskeskkonna loomist,” selgitas Ratas pressiteate vahendusel.

Samal teemal

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul peab uue valitsuse regionaalpoliitika eesmärk olema kohaliku elu tagasitoomine maale. "Hakkame võitlema selle eest, et tuleks juurde töökohti tõmbekeskustest kaugemal asuvates piirkondades. Maal tuleb säilitada väikekoolid, lasteaiad, arstiabi, päästeteenistus ja teised avalikud teenused," ütles Helme.

Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et kiire üle-Eestilise internetiühenduse tagamine on regionaalarengu üks võtmeküsimusi ning  andmeside saab olema võimaliku koalitsiooni üks prioriteete regionaalpoliitikas. “On väga oluline, et igas Eestimaa nurgas oleks avalike teenuste kättesaadavus ühtlane ja heal tasemel.  Kiire internetiühendus on tänapäeval elementaarne ja vajalik nii maal elamiseks kui ka töötamiseks,” ütles Helir-Valdor Seeder.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee