Poliitika

Sotsiaaldemokraadid õhutavad Kaja Kallast ja eestlasi tegudele (167)

Toimetas Hindrek Pärg, 13. märts 2019 18:51
Jevgeni Ossinovski.Foto: Robin Roots
Sotsiaaldemokraadid kutsuvad pressiteates tegudele nii Reformierakonna juhti Kaja Kallast kui laiemat avalikkust.

Pressiteate esimene pool on adresseeritud valimistel enim hääli kogunud Kaja Kallasele. Erakond toonitab, et praeguseks on selgunud möödunud valimiste põhiküsimus - kas Eesti läheb edasi vaba demokraatiana või lastakse võimule äärmuslased. 

Samal teemal

"Hea Kaja, sa võitsid valimised ja see tähendab vastutust! President teeb sulle lähiajal ettepaneku moodustada valitsus, sinu kohus on kasutada seda mandaati, et hoida ära demokraatlike vabaduste piiramine. Sotsiaaldemokraadid on selles missioonis sinuga," kirjutavad sotsid pressiteates. 

"Me näeme esimest korda taasiseseisvunud Eestis, kuidas poliitilisele malelauale on asetatud mängunuppudeks demokraatlikud väärtused ja inimeste põhiõigused. Ja see tähendab, et on käes hetk, kus kõige olulisem on ära hoida halvim.

Kokkupandaval äärmuskoalitsioonil ei ole täna veel Riigikogus 51 toetushäält. Vastupidi: oleme veendunud, et Riigikogus on 51 häält, kes on jätkuvalt valmis hääletama vabaduste poolt ja vihkamise vastu. Lisaks reformierakondlastele ja sotsiaaldemokraatidele leidub Isamaa ja Keskerakonna värskete liikmete hulgas kindlasti 7 inimest, kes toimuvat heaks ei kiida.

Olgu nendeks Raimond Kaljulaid, Jüri Luik, Üllar Saaremäe, Vladimir Svet, Vadim Belobrovtsev, Andres Metsoja või Yana Toom. Neid inimesi on kindlasti veel, aga nende koondamiseks on vaja tööle asuda. Kaja, hakkame tööle, meie valijad ootavad meilt tegusid." '

Pressiteate teises pooles kutsutakse tegudele Eesti inimesi. 

"See ei ole pelgalt erakondlik võitlus, vaid meie kõigi ühine pingutus. Kõik, kes te valisite täna EKREga koalitsioonikõnelusi pidavaid erakondi usus, et nad jäävad avatusele ja demokraatiale truuks ka peale valimisi, võtke sõna. Saatke oma valitutele selge sõnum, et te ei ole neile selleks luba andnud. Lubage siinkohal üks meenutus Jevgeni Ossinovski poolt 2016. aastal peetud kõnest, mis täna on kohasemgi kui toona: 

„Head inimesed, ärge jääge oma liistude juurde! Olge selles võitluses meie kõrval! Ärge kartke, et selles võitluses pooli valides te kaotate oma akadeemilise või kunstilise tõsiseltvõetavuse või erapooletuse. Võitlus avatuse ja sallivuse eest ei ole parteipoliitiline lahing, see on võitlus Eesti riigi ja rahva säilimise ja arenemise eest.

Kui me selle võitluse kaotame, siis ei ole enam mingit kasu näpuga näitamisest viletsatele poliitikutele, kes ei osanud oma seisukohti valijatele piisavalt hästi seletada. Siis on hilja isegi selleks, et endalt küsida, kus olin mina siis, kui oleks saanud veel midagi teha.Aeg endalt küsida on nüüd ja siin. Aeg endalt küsida, mida saan just mina teha, et Eesti jääks avatud ja arenevaks ühiskonnaks.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee