Maailm

ÕUDUS: Nigeeria koolimaja varingus hukkus mitu last (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. märts 2019, 17:49
Päästjad abistavad rusude alt välja tõmmatud lastFoto: Reuters/Scanpix
Lagose linnas Nigeerias varises kokku koolimaja korrus, milles õpib umbes 100 last. Võimude kinnitusel hukkus varingus vähemalt kümme inimest, paljud lapsed on ka õhtutundide saabudes endiselt rusude all lõksus.

Varingu põhjus pole teada. Kooliruumid asusid kolmekordse maja viimasel korrusel. Maja alumistel korrustel olid korterid.

Esialgsetel andmetel õnnestus päästjatel rusude alt välja tõmmata 40 last. Kohalikud tõttasid neile appi, kohapeal hüüdsid meeleheitel vanemad oma laste järele. Mõned lapsevanemad otsisid läbi lähedalasuvaid haiglaid, et lapsi leida. Võimud panid vanematele südamele, et nood ei takistaks päästjate töö tegemist.

Foto: AFP/Scanpix

Paraku on sellised tragöödiad Nigeerias tavapärased. Hooneid ehitatakse sageli odavatest materjalidest ja regulatsioonid-nõudmised uutele hoonetele on üsna leebed. Üks majaelanik kurtis, et kokkuvarisenud hoone on juba tükk aega kehvas seisukorras olnud ning nad esitasid selle kohta ka kaebusi. Lagose linnavalitsuse sõnul oli neil lähiajal plaanis hoone lammutada.

Nõudmised ehitistele on Nigeerias üsna leebed, seega juhtub selliseid tragöödiaid päris sageliFoto: AP/Scanpix

12 KOMMENTAARI

k
kaastunne 13. märts 2019, 22:00
milleks iroonitseda õnnetuse üle , kannatada said inimesed , kes seal elavad , õpivad ja töötavad, nad ei ole meie ülalpeetavad. saavad ise oma eluga hakkama.
k
Kätlin Heinsoo 13. märts 2019, 21:14
Ma ei lähe mitte kunagi enam kuskile kooli edasi õppima sest ma ei ole l o l l aga kool on l o l l i d e l e.
Loe kõiki (12)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee