Tulistamine toimus Prof. Raul Brasili nimelises koolisFoto: AP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 13. märts 2019 17:06
Sao Paulo lähistel toimus kolmapäeval koolitulistamine, milles hukkus vähemalt 8 inimest, vahendab BBC. Kuus hukkunut on õpilased, kaks kooli töötajad. Vähemalt 10 inimest sai viga.

Kaks tulistajat, kes kandsid kapuutsidega jakke, mis nende nägu varjasid, avasid kohaliku aja järgi kella poole kümne paiku hommikul Prof. Raul Brasili nimelises keskkooli töötajate ja õpilaste pihta tule. Koolimajas oli tol hetkel vahetund.

Šokis lapsevanemad kogunesid koolimaja juurde Foto: Reuters/Scanpix

Esimestena mõrvasid tulistajad 59aastase õppealajuhi ning veel ühe koolitöötaja. Nad suundusid seejärel koolimaja keeleõppetiiba, kus tapsid neli õpilast ja haavasid veel mitmeid. Kaks õpilast surid hiljem haiglas.

Esialgu vahendasid uudistekanalid, et tulistajad olid mõlemad teismelised noorukid, ent hiljem selgus, et tegemist oli kooli endiste õpilastega, kelle vanuseks 17 ja 25 eluaastat. Tulistajad sooritasid veretöö järel koridoris enesetapu.

Politsei leidis sündmuskohalt ühe revolvri, vibu ja nooled ning lõhkeaineid. Mis võis olla tulistajate motiiviks, pole teada.

Prof. Raul Brasili koolipere on umbes tuhandepealine, õpilasi on vanuses 6-18 aastat. Tulistamise ajal viibisid koolimajas vaid gümnaasiumiealised õppurid. 

Tulistamisest eluga pääsenud õpilane helistab oma vanematele Foto: Reuters/Scanpix

Sama päeva varahommikul sai üks mees koolimaja lähistel püstolilasust vigastada, politsei uurib, kas see juhtum on kuidagi koolis toimunuga seotud. Ehkki koolitulistamised on Brasiilias harvad, ei saa sama öelda muu tulirelvadega seotud vägivalla kohta. Tulistamised tänavatel toimuvad üsna sageli, seega on võimalik, et tegemist on eraldi sündmustega.