OSKAR TANNER

Kasseti tutvustamine toimus raekoja saalis. Enn Eesmaa, kes õhtut juhtis, tegi teatavaks, et see on kokku seatud ETV salvestatud materjalidest ning kasutatud on ka Margarita Voitesest tehtud kahe telefilmi materjale. Neeme Kuningas, nüüdne Estonia Teatri pealavastaja, tegi esimese neist. Kuningas kinnitas, et ka praegu tuntakse ooperiteatris lauljatarist puudust, sest Margarita Voitese anne on haruldane - tema vokaalseid võimeid silmas pidades valiti omal ajal teatri repertuaari. "Minu loomingulise elu jooksul pole ma kohanud teist sellist koloratuursopranit - dramaatilist ja lüürilist ühteaegu - nagu Margarita Voitesel," ütles Neeme Kuningas, ja kinnitas, et ta pole veel loobunud salaplaanist lauljatar veel mõnda ooperirolli täitma meelitada.

Enn Eesmaa avaldas arvamust, et Margarita Voitese näol on tegemist Eesti kõigi aegade parima koloratuursopraniga. Ilmselt viimaseid kontserdisuursündmusi silmas pidades ütles ta: "Monserrat Caballé on Margarita Voitese vanem kolleeg."

Muusikaõhtu kangelanna laulis mõnegi pala, mis kassetil sisalduvad, ning tõestas, et vaatamata mõningasele eemalolekule teatrist on ta endiselt suurepärases vormis - keerulised vokaalpartiid tulid välja kui mängides.

Teades, et Margarita Voites juba omaaegse TRÜ tudengina laulu harrastas (sealt Kaarel Ird ta Vanemuisesse "Montmartrei kannikest" laulma tõmbaski), küsisin lauljatarilt, kas tema esimene armastus - operett - on ikka veel endine. Margarita Voites naeratas vastuseks ja viis jutu mujale, aga kuulates, kuidas ta Johan Straussi "Nahkhiire" Adele kupleed lauldes ka ise Adele-ealiseks muutus, võis arvata, et on ikka.

Enn Eesmaa sõnutsi on lähiaegadel valmimas ka CD ja kassett Margarita Voitese lauludega.

Muusikaõhtu peakangelannat Margarita Voitest oli tulnud õnnitlema ka kultuuriminister Jaak Allik.

PILLE PREGELI foto

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis