Uudised

Kuperjanovlased lahkusid veeblite pärast  

19. september 1997 00:00

SIIM RANDLA

Kaheksateist Kuperjanovi pataljoni poissi, kes väidetavalt veeblitega konflikti sattudes väeosast lahkusid, pole seni karistada saanud.

Võrus paiknevast Kuperjanovi pataljonist esmaspäeva õhtul hüppesse läinud mehed redutasid ühes Räpina lähedal asuvas talus. Kui poisid kuulsid, et neid pingeliselt taga otsitakse, helistasid nad pataljoni korrapidajaohvitserile, kes neile auto vastu saatis. Kaitsejõudude peastaabi pressiesindaja kinnitusel olid 14 väeossa naasnud sõdurit purjus, nelja joomasuse kohta annab vastuse käimasolev ekspertiis.

Postimehe andmeil viidatakse meeste seletuskirjades teo põhjusena rühma konfliktile kahe veebliga, kellest üks teenib kompaniiveeblina ning teine naaberrühma ülema kohusetäitjana. Poiste sõnul pidasid veeblid end viimasel ajal kohatult ülal - kaitseväe nõuetele nende käitumine küll ei vastanud. Versioonidel, et jalgalaskmise ajendiks oli Kurkses juhtunu või ühe kaaslase sünnipäev, ilmselt alust pole.

Kuperjanovi pataljonist öeldi eile päeval Sõnumilehele, et praegu täidavad 18 kaitseväelast oma igapäevaseid kohustusi. "Nad ei ole trellide taga," kinnitati ja lisati, et juurdlusele loodetakse punkt panna umbes kuue päeva pärast, kuid kui ilmneb uusi asjaolusid, võib see pikeneda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee