Poliitika

VIDEO JA FOTOD | Kallas pahandab Postimehega: ma pole öelnud, et pakun Ratasele peaministrikohta (255)

Ohtuleht.ee, 13. märts 2019 12:25
Foto: Tiina Kõrtsini
Reformierakonna juhatus kogunes kolmapäeval erakonna kontorisse poliitilist olukorda arutama. Erakonna esimehe Kaja Kallase sõnul on nad ikka veel avatud läbirääkimistele kõikide erakondadega, kuid peaministrikohta nad Jüri Ratasele küll pakkuma ei hakka.
 

Samal teemal

Pärast erakonna koosolekut teatas Kaja Kallas meediale, et oravad on olnud läbirääkimistele väga avatud. „Kui Mart Helme tõmbab kaheksa rasvast punast joont, siis see ei ole probleem. Kui meie ütleme, et me ei tagane oma peamisest valimislubadusest, siis see on probleem. Seal peab midagi muud olema,“ rääkis Kallas.

Oravate esimees toonitas, et poliitikas on oluline kompromisse leida. „Ei ole nii, et ühel poolel on õigused ja teisel ainult kohustused, aga selle kokku leppimiseks peavad alustuseks osapooled ühe laua taha tulema,“ sõnas Kallas ja kinnitas veel kord, et nemad on avatud läbirääkimisteks kõikide erakondadega. 

Kallase sõnul tegid nad juba esimesel korral Keskerakonnale väga hea pakkumise. „Kui see oli võrdsetel alustel, siis ei saa siit paremaks minna. Me ikkagi võitsime valimised ja suure ülekaaluga. See, et me pakkusime võrdseid võimalusi... selles suhtes paremaks saab minna ainult siis, kui pakume ka peaministrikohta,“ sõnas ta ja märkis hiljem, et selline lahendus ei ole tegelikult reaalne.

Postimehe andmetel pakkus Kaja Kallas Jüri Ratasele peaministritooli, kuid Kallas lükkas selle väite ümber.

Kallase sõnul on praegu oravate plaan suhelda erinevate liikmetega, et seda koalitsiooni ei sünniks. Ühendust on peetud ka keskerakondlastega, kes ei ole rahul läbirääkimistel oleva Keskerakonna-EKRE-Isamaa (KEI) liiduga.

„Küsimus ei ole selles, kas nad tulevad meie poole üle, vaid selles, et nad ei vajutaks selle koalitsiooni toetamiseks rohelist nuppu. See ei ole oluline, kas nad meiega liituvad või mitte, vaid see, et nad hääletavad oma südametunnistuse järgi,“ sõnas Kallas ja märkis, et praegu on küsimus selles, kas KEI vastased julgevad ka midagi teha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee