11. märtsi protest Ancona kohtumaja ees.Foto: Zuma Press/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 13. märts 2019 10:52
Ligi 200 inimest saabus esmaspäeval Itaalia linna Ancona kohtumaja ette protestima, sest kaks meest vabastati ebatavalisel põhjusel vägistamissüüdistustest – kohtunikud väitsid, et ohvri tunnistus pole usutav, sest ta on liiga inetu, vahendab The Guardian.

Rünnak toimus 2015. aastal Peruu päritolu naise vastu, kes oli tollal 22aastane. Esimese astme kohus mõistis 2016. aastal kaks meest vägistamises süüdi. Juhtum kaevati meeste poolt 2017. aastal edasi teise astme apellatsioonikohtusse, kus otsustati, et naise tunnistus pole vettpidav, sest ta oli kohtunike arvates maskulliinne ja eemaletõukava välimusega. 

Kohtunikud – kes kõik olid naised – tegid järeldusi ohvri foto põhjal. Süüdistatud mehed väitsid, et neil puudus igasugune ahvatlus tolle naise suhtes. Ühe süüdistatu telefoni oli salvestatud ohvri number nime all „Viiking“. Hiljuti avalikustati põhjused, miks mehi süüdi ei mõistetud. Tänu sellele kogunes Anconas ligi 200 inimest tänavale protesteerima.

Nüüd on Peruu naise advokaat Cinzia Molinaro ebaõiglase juhtumiga ülemkohtusse jõudnud. Ta väidab, et apellatsioonikohtu raportit oli „jälk lugeda“. Molinaro väidab, et naise joogi sisse pandi uimasteid ning ta vägistati – seda näitas ka meditsiiniline läbivaatus. Ohver ise lahkus kohaliku halvakspanu tõttu Itaaliast tagasi kodumaale. Advokaat Molinaro loodab ülemkohtus viimaks õigluse jalule seada.