Eesti uudised

Poliitikutes ja rahvas pettunud kodanik: meie esivanemad võitlesid lahingutes välja vabaduse, aga meie müüme enda vastutuse maha tasuta pastaka eest (117)

Ohtuleht.ee, 13. märts 2019 10:19
Foto: Robin Roots
„Mis saab riigist, kus kõik tahavad kõike saada tasuta, aga ei mõtle, et elus kehtib seos – põhjus ja tagajärg. Mis saab meie riigist? Mis on juhtunud meie kodanikega?!“

„Praegune absurdne olukord meie riigis teeb suisa häbi. Kui inimesed mõtleksid rohkem oma peaga, siis ei tekiks olukorda, kus televiisoris elujõus mehed naiivselt tunnistavad, et andsid valimistel oma hääle tasuta pastaka eest,“ kirjutab Õhtulehele pahane Avari (48).

„Ei pea olema poliitikast huvitatud, aga oma riigi ja enda tulevik – kas see ei huvita?! Kas lihtsam on vinguda ja viriseda? Kuidas julgeb üldse keegi avalikult tunnistada, et sisuliselt müüs oma hääle mingi tasuta nänni eest. Meil maal valisid inimesed teatud erakondi ka selles hirmus, et muidu võetakse tasuta bussisõit ära. Tasuta bussisõit... Issand küll! Kuidas meie rahvas nii rumalaks on muutunud, et ei taipa – tasuta ei ole midagi. See kõik tuleb ikka meie enda taskust. Ja mis kasu on tasuta bussist, kui buss sõidab harva ja ainult väga valitud ajal?!“

„Kui meie esivanemad võitlesid lahingutes välja meile vabaduse, siis mida teevad praegused põlvkonnad – meie müüme enda vastutuse maha pastaka eest. Häbiväärne, kuid ega poliitikud paremat eeskuju näita. Kuhu jääb koostöö ja ühise suurema eesmärgi nimel oskus teha kompromisse?! Mida me kõige sellega õpetame oma noortele ja tulevastele põlvedele? Ei mingit vastutust oma sõnade eest, sest tegudega näitame teist teed. Tahaks, et ka edaspidi oleks eestlane olla on uhke ja hää,“ kutsub Avari inimesi ja poliitikuid üles oma sõnade ja tegude eest vastutama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee