Eesti uudised

Puudega inimestel on võimalus taotleda kodude kohandamiseks toetust 

LIIKUMISPUUDEGA RITA: „Mitte keegi ei tule ega koputa sinu uksele, et kuule, me tahame su kodu korda teha. Ikka ise pead suu lahti tegema!“ (16)

Kristiina Tilk, 12. märts 2019, 20:55
Rita ja Aleksei värskelt remonditud vannitoas, mille valmimisele aitasid kaasa nii riik kui ka kohalik omavalitsus. Sisustus tuli abielupaaril endal soetada. Foto: Tiina Kõrtsini
„Kui ma väsin, hakkan koperdama. Abikaasa koperdab kogu aeg. Seetõttu oli vannitoa kohandamine vastavalt meie erivajadustele suur kergendus. Viisteist aastat saime teisiti elatud, aga teate, ma võin teile öelda – ega me pole enam kahekümne viie aastased ka. Me kõik jääme vanemaks,“ ütleb erivajadusega Rita kodu uut pesuruumi demonstreerides. Abikaasa Aleksei nõustub öelduga. 

Rita ja Aleksei on kaks sarnase erivajadusega inimest – neid ühendab liikumispuue. Nende iseloomud on aga erinevad kui öö ja päev.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

28. jaanuar 2019, 19:40
EI MINGEID KALDTEID MEIE MAJJA: saan aru, et see on vajalik asi, aga mina olen vastu!
28. jaanuar 2019, 17:14
VIDEO | Invakaardiga parkija: see on mu ema oma!
3. jaanuar 2019, 09:27
Uku Kuudi lesk Kertu lähedase hooldamisest: olete väsinud, jah, aga see ei loe

16 KOMMENTAARI

v
Vene teeb vähemalt tööd, kui eestlane ei suuda, ukraina insenerid ainult nõuavad . Ja nii tegelt on! 14. märts 2019, 04:03
To eripära
r
Ratastooliinvaliid 13. märts 2019, 22:08
ka siis ei saa, kui suu lahti teed. Mina ootan juba viiendat aastat invalifti. Minu suu löödi kinni väitega, et olen liiga vana! Olla palju nooremaid ja hädalisemaid.
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee