Viktoria Ladõnskaja-Kubits.Foto: Teet Malsroos
Marvel Riik 12. märts 2019 20:31
Erakonna Isamaa aseesimehe Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa sõnul mõistab ta paljude Eesti venelaste reaktsiooni mõttele, et Isamaa plaanib võimuliitu Keskerakonna ja EKREga. „Nii mõnedki EKRE inimeste poolt välja öeldud fraasid ei ole minu jaoks aktsepteeritavad,“ ütles Ladõnskaja-Kubitsa.

Isamaa aseesimees ütles Õhtulehele, et iga erakond tahab realiseerida oma maailmavaadet ja programmilisi eesmärke. Ja just seda Isamaa võimalikus koalitsioonis ka taotleb.

„Kas Keskerakond, EKRE ja Isamaa suudavad leppida kokku või ei – näitab lähiaeg. Selge on see, et minu jaoks see koalitsioon ei ole unelmate soov ning erakond tervikuna annab endale aru, et läbirääkimised tulevad rasked,“ selgitas Ladõnskaja-Kubits. „Mõistan  paljude eestivenelaste reaktsiooni. Nii mõnedki EKRE inimeste poolt välja öeldud fraasid ei ole minu jaoks aktsepteeritavad.“

Ladõnskaja-Kubits märkis ühtlasi, et vastukaja erakonnas aga ka tema sõprade-tuttavate seas on olnud seinast seina. „Meenutan, et ma ei ole erakonda vahetanud ega kavatse seda teha, mistõttu lähtun tänasel päeval ikkagi sellest, et toetada meie läbirääkijaid parima võimaliku koalitsiooni ja koalitsioonilepingu tegemiseks,“ rääkis ta. „Ma pole päevapealt muutunud ning minu väärtused on endiselt samad. Ilmselt on vaja rõhutada, et jutt käib mitte sulandamisest vaid võimaliku koalitsiooni läbirääkimistest, kus iga erakond tahab kaitsta oma valijate huve, oma nägu ja eelkõige riiki.“

Isamaa aseesimees ei soovinud kommenteerida erakonnakaaslase Jüri Luige mõtteid, et võimalik koalitsioon pole võimalik, sest vastuolud on liiga suured. Ühtlasi välistas Luik selle, et tema võiks olla võimalikus koalitsioonis EKREga. „Fokusseerime oma tähelepanu sellele, et võimalikult rohkem oma valimiseelsetest lubadest ellu viia,“ kostis Ladõnskaja-Kubits.

Samal teemal

Kommentaarid  (58)

poliitikud peavad lähtuma mitte unelmatest vaid reaalsusest. 20. märts 2019 20:02
Unelmatestest ja soovidest üksi on vähevõitu. Tuleb ka reaalsusi arvestada. Näe, mõni vana veteran, endine või suurvene šovinist on näiteks unistanud ühtse NSVL taastamisest, helgest sotsialismist NLKP juhtivast rollist. Aga võta näpust, 28 aastat unelmad pole täitunud.
heh 13. märts 2019 13:27
Enamus "nende väljaütlemisi" on vastaste väljamõeldised. Ei ole Eestis teist poliitilist jõudu, kes nii selget ja rahulikku juttu räägiks nagu EKRE. Elame tõesti huvitaval ajal, kus avalik valetamine on normiks saanud ja riigi põhiseaduse kaitse on nagu mingi inimõiguste rikkumine.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS