Poliitika

Õhtuleht täiendab uudist jooksvalt.

ÕL VIDEO JA FOTOD | Võimukõnelused Toompeal: julgeoleku- ja välispoliitikas erimeelsused puuduvad (170)

Marvel Riik, Hindrek Pärg, 12. märts 2019 23:23
Koalitsioonikõnelused Foto: Robin Roots
Teisipäeva õhtul kogunesid EKRE, Isamaa ja Keskerakonna esindajad riigikokku ja arutasid üle kolme tunni võimaliku koalitsiooni julgeoleku- ja välispoliitikat. Kohtumise lõppedes tõdes Jüri Ratas, et nendel teemadel erakondade vahel erimeelsusi pole.

Ratas kinnitas Keskerakonna pressiteates, et järjepidev välispoliitika ja Eesti julgeolek on võimaliku tulevase koalitsiooni jaoks prioriteet, mistõttu oli see konsultatsioonide esimeseks teemaks. Keskerakonna esimehe sõnul on kõneluste eesmärgiks edendada sidusat ja hoolivat ühiskonda, kus igaüks tunneb end turvaliselt.

Samal teemal

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul peab Eesti oma välispoliitikas lähtuma rahvuslikest huvidest ja riiklikust suveräänsusest.  “Näeme Euroopa Liitu riikide liidu, mitte liitriigina. Samuti on meie jaoks oluline laiapindne riigikaitse, iseseisva kaitsevõime arendamine ning regionaalse julgeolekupoliitilise koostöö tugevdamine Poola ja Balti riikidega,” ütles Helme.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Eesti julgeoleku tagatiseks iseseisva kaitsevõime arendamine ja liitlasvägede kohalolu. Selleks eraldab Eesti riigikaitsesse vähemalt 2% SKP-st, millele lisanduvad liitlaste vastuvõtukulud. “Võtame eesmärgiks Kaitseliidu tugevdamise ja pingutame üheskoos partneritega selle nimel, et eraldada täiendavaid vahendid tänaste kaitsevõime lünkade vähendamiseks,” lisas Isamaa esimees.

Delegatsiooni kuulusid igast erakonnast neli esindajat. Keskerakonda esindasid konsultatsioonidel erakonna esimees Jüri Ratas ja aseesimehed Mailis Reps ja Mihhail Kõlvart ning Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa. EKRE esindajad olid erakonna esimees Mart Helme, aseesimehed Martin Helme ja Henn Põlluaas ning uue Riigikogu liige Rene Kokk. Isamaa erakonna delegatsiooni kuulusid erakonna esimees Helir-Valdor Seeder, volikogu esimees Sven Sester, eestseisuse liige Urmas Reinsalu ja Riigikogu Isamaa fraktsiooni nõunik Mart Luik.

Konsultatsioonid Keskerakonna, Isamaa ja EKRE vahel jätkuvad homme.

Õhtulehele on viidatud, et erakonnad on kokku leppinud 14–16 kohtumist/teemaplokki. Kohtumised peaksid toimuma valdavalt kas riigikogus või Stenbocki majas ja sarnastel kellaaegadel: üks pärastlõunal ja teine õhtupoolikul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee