Eesti uudised

Kas USA esitab Eestile arve siin paiknevate vägede eest? (64)

Viljar Voog, 12. märts 2019 18:03
Kaitseminister Jüri Luik usub, et Kongressis ei leia toetust USA valitsuse plaan hakata partneritelt raha küsima.Foto: Erki Pärnaku

Eesti saab igal aastal Ameerika Ühendriikidelt sõjalist abi ligikaudu 35 miljoni euro eest. Viimaste päevade uudised välismeedias on aga andnud aimu, et varsti võiks rahajõgi hakata voolama teistpidi.

„Kulud pluss 50“ nime kandvast plaanist rääkisid möödunud nädala lõpus kõik Ühendriikide juhtivad meediaväljaanded. Selle kohaselt ootab president Donald Trumpi juhitav valitsus, et nende sõjajõude võõrustavad riigid tasuksid tulevikus kõik võõrustamisega seotud kulutused ja maksaksid ameeriklaste kohal viibimise au eest veel kuni 50 protsenti pealegi. Artiklite fookuses olid riigid nagu Saksamaa, Lõuna-Korea ja Jaapan, kus paiknevad USA sõjaväebaasid. Eestis selliseid statsionaarseid baase ei eksisteeri, kuid Ameerika sõjaväelased käivad lähetuste korras siin tihti. Ehk milliseid arveid võivad eestlased oodata?

„Ma pean üpris ebatõenäoliseks, et see ettepanek läbi läheb, sest Kongressis on sellele massiivne vastuseis – nii Senatis kui ka Esindajatekojas,“ hindas olukorda kaitseminister Jüri Luik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.03.2019
GALERII JA VIDEO | Eestlased lisavad USA kallile kingitusele luurevõimekuse
12.03.2019
Jüri Luik: Keskerakonna-EKRE-Isamaa valitsuse sünd pole tõenäoline, vastuolud on liiga suured

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee