Eesti uudised

Narva linnapea enda umbusaldamisest: „Kõik teavad, et mind võetakse maha.“ (9)

Asso Ladva, 15. märts 2019, 12:28
KOGENUD MEER: Tarmo Tammiste on olnud Narva linnapea alates 2002. aastast, vaid korra on ta põiganud volikogu esimehe ametikohale.Foto: Teet Malsroos
Võib juhtuda, et kauaaegne Narva linnapea Tarmo Tammiste peab ametist lahkuma: täna tuleb volikogus arutlusele tema umbusaldamine.

Linnapea Tarmo Tammiste umbusaldamise avalduse andis Narva linnavolikogus enamust omav ühendus Kodulinn Narva volikogule üle esmaspäeval.

Samal teemal

„Kõik teavad, et mind võetakse maha,“ ütles mõni aeg tagasi Narva kultuuripealinnaks kandideerimise teemal Õhtulehega vestelnud Tammiste. „Ainult mulle pole seda veel öeldud.“

„Narva linnavolikogu ja linnavalitsuse koostöö – see ei ole ainult kultuuripealinnaks valmistumise töö, vaid ka paljude muude linna elu puudutavate küsimuste lahendamine, ning see on läinud meil edukalt,“ ütles Õhtulehega samuti kultuuripealinna teemal rääkinud Narva volikogu esinaine Irina Janovitš.

Narva linnavolikogus hakkas juhtuma mullu augustis, kui mitmele Keskerakonda kuuluvale Narva linnaametnikule esitati korruptsioonisüüdistus ja erakond nad oma ridadest välja heitis. Selle peale lahkusid erakonnast protesti märgiks enamik Narva volikogusse kuuluvaid keskerakondlasi ja moodustasid ühenduse Kodulinn Narva.

Narva linnapea jäi aga Keskerakonna liikmeks ja pärast seda on tema tööd saatnud ühendusse Kodulinn Narva kuuluvate volikogulaste kriitika. Kõige eredamalt lahvatas tüli põlema kuu aega tagasi, mil avalikkuse ette tuli volikogu tehtud karm kärbe kultuuripealinnaks kandideerimise eelarves.

Lisaks linnapeale võivad volikogu enamuse surve alla sattuda teisedki veel Keskerakonda kuuluvad linnaametnikud. Keskerakonna Narva piirkonna juht Yana Toom on öelnud Õhtulehele, et õige varsti tuleb neil tegeleda kahe linnavalitsuse ametniku kaitsmisega, kes julgesid kandideerida Keskerakonna piirkonna juhatusse.

9 KOMMENTAARI

s
soe koht 16. märts 2019, 11:08
Kas soojal kohal istuja ei vajaks tuulutust? Vajab ikka küll. Sekretär ei ole parem kui klienditeenindaja. Vahe selles, et klienditeenindaja seisab te...
(loe edasi)
j
16. märts 2019, 11:05
JA sellist paralleelmaailma ehitasid ikka ainuisikuliselt keskerakondlased, kes eesti keeles üht, vene keeles teist juttu on kogu aeg ajanud. Tallinnas nende Vene maailma sarnane ainuvõim jubaa überpikka aega, nüüd kavatsevad seda ka kogu Eestis tsementeerida. Aga võta näpust.
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee