Poliitika

Ants Laaneots: president lükkas tagasi seaduse, millega on kõik rahul (43)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 12. märts 2019 07:18
Ants LaaneotsFoto: Teet Malsroos
President Kersti Kaljulaid jättis välja kuulutamata seaduse, mis annaks kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi.

Riigikaitsekomisjoni reformierakonna liige Ants Laaneots ütles ERRi uudisportaalile, et Kadriorust tulnud otsus on arusaamatu, sest seadusega on tegelenud nii sise-, justiits- kui ka kaitseministeerium, sellele on andnud heaksiidu enamus riigikogust ja ka valitsus ning kõik olid sellega rahul.

Riigikogu poolt tänavu 20. veebruaril vastu võetud kaitseväe korralduse seaduse muutmise seadusega sooviti muuhulgas anda kaitseväele õigus kaitseväe julgeolekuala kaitseks edasilükkamatul juhul kõrgendatud ohu väljaselgitamiseks ja tõrjumiseks võimalus varjatult kontrollida isikuandmeid riigi, kohaliku omavalitsuse või muu avalik-õigusliku või eraõigusliku juriidilise isiku andmekogust, kasutada variandmeid ja konspiratsioonivõtteid ning isikut varjatult jälgida.

President Kersti Kaljuaidi hinnangul on selliste õiguste täiendav andmine kaitseväele ebaproportsionaalne ja lisaks riivab see oluliselt julgeolekualal või selle läheduses olevate inimeste põhiõigusi.

Eelnõu üheks mitteametlikuks algatajaks oli Isamaaliitu kuuluv Raivo Aeg, kelle sõnul oli vaidluse all peamiselt see, et erinevad julgeolekuasutused üksteise tegevust ei dubleeriks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee