Mihhail KõlvartFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Hindrek Pärg 11. märts 2019 23:09
Keskerakonna suurim häältemagnet Mihhail Kõlvart oli üks neljast partei juhatuse liikmest, kes ei toetanud koalitsioonikõneluste alustamist Isamaa ja EKRE-ga. 

"Olin täna kahjuks sunnitud hääletama Keskerakonna juhatuse otsuse vastu," kirjutab Kõlvart sotsiaalmeediapostituses. "Ei pea võimalikuks toetada Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga koalitsiooni loomise konsultatsioonide alustamist. EKREt toetas Riigikogu valimistel 100 000 eestimaalast ning me peame arvestama sellega, et ka neil on õigus oma esindusele võimus."

Tallinna linnavolikogu esimees nendib, et EKRE valija on riigi jaoks sama väärtus kui iga teise erakonna valija. "Seda eirates nõustume me nende inimeste loogikaga, kes arvavad, et Lasnamäe elaniku hääl on väiksema kaaluga või et halli passi omanikelt peaks koguni hääleõiguse ära võtma.

Samas peavad EKRE liidrid tajuma – kui nad tõesti valitsusse pürgivad, et mitte-eestlane, lastetu 27-aastane naine või teist arvamust omav inimene on meie ühiskonna lahutamatu osa, aga mitte „ühiskondlikult kahjulik element” ega „vähkkasvaja“. Praeguseks hetkeks ma seda mõistmist ei näe ning arvan, et EKRE konsultatsioonidele kutsumiseks puudub mul ka valija mandaat.

Toetan endiselt Keskerakonda, aga juhatuse seisukohta ei jaga," jätkab Kõlvart, kes kogus valimistel 17 150 häält. "Lähtun sellest, et koalitsiooni moodustamine ei ole eesmärk omaette, vaid vahend nende lubaduste eest seismisel, mida toetas ligi 130 000 Eesti inimest. Meie eesmärk on minna sellisesse koalitsiooni, mis austab ja hindab igat Eestis elavat inimest ning mõistab vajadust pakkuda igaühele turvatunnet."

Lisaks Kõlvartile hääletasid Isamaa ja EKRE-ga koalitsiooniläbirääkimiste alustamise vastu Yana Toom, Vadim Belobrovtsev ja Raimond Kaljulaid. Isamaa ja EKRE juhatused võtsid Keskerakonna kutse üksmeelselt vastu.