URMAS REINSALUFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Terttu Jazepov 11. märts 2019 19:43
„Isamaal oli laual Reformierakonna kutse pärast seda, kui Keskerakond oli Reformierakonna kutse tagasi tõrjunud. Samal laual oli ka tänane Keskerakonna ettepanek alustada konsultatsioone valitsuse moodustamiseks. Me arutasime seda põhjalikult ja jõudsime – küll pärast ikka debatti – ühisele otsusele,” räägib „Ringvaates” Urmas Reinsalu.

„Argumendid olid eelkõige seotud sellega, et nagu iga erakond soovib nendest viiest erakonnast, kes täna parlamendis on, saada oma programmi realiseerima valitsuskoalitsiooni, nii on see ka meie huvi. Usume, et meil on võimalik selles koalitsioonis oma ideid realiseerida,” sõnab Reinsalu. „Kindlasti oli selles oma osa ka teatud stiilil ning omaette argument oli Jüri Ratase sõnum, et punaste liinide alusel läbirääkimisi ei peeta, vaid partnereid käsitletakse võrdsena.”

Isamaa ridadesse kuuluv poliitik arvab, et inimesed ei peaks kartma EKRE-t, kes samuti koalitsioonikõnelustesse kaasatud on. „Arvan, et meie ühiskonnas on olnud väga palju vastasseise, mis on kindlasti eskaleerunud moel, mida enamik mõistlikke Eesti inimesi poleks soovinud näha. Nendest vastasseisudest on köetud ka väga palju hirme. Minu sõnum inimestele on, et Isamaa seisab selle eest, et Eesti õigusriigi põhimõtted jäävad kehtima,” lubab ta.

„Selge on see, et ees seisavad väga pingsad läbirääkimised. Tunnistan, et otsusele jõudmine ei olnud lihtne. See, mis on poliitikas tegelikkuses valija tahe, on määratlenud poliitilised valikud erakondade proportsioonis. Selle alusel peavadki erakonnad valikuid tegema. Kindlasti arutasime tõsiselt ka Reformierakonna ettepanekut,” lausub Reinsalu.