Hindrek Pärg 11. märts 2019 18:36
Reformierakonna esinaine Kaja Kallas pidas Isamaa otsust alustada koalitsiooniläbirääkimisi EKRE ja Keskerakonnaga ootuspäraseks, kuid avaldas pettumust, et lubadustest ei peeta kinni. 

"Helir-Valdor lubas mulle enne pressikonverentsi helistada, aga ei teinud seda," oli Kallase esimene lause Õhtulehe ajakirjanikule. "Oleks olnud viisakas."

Reformierakonna poliitik nentis, et Isamaa otsus võtta vastu Keskerakonna pakkumine oli väga ootuspärane. "Märgid näitasid, et nii läheb. See paneb Keskerakonna reedese otsuse selgesse valgusesse. Meil olid juba varem kahtlused, et nad (Keskerakonnal, EKRE-l ja Isamaal - toim.) plaanivad võimuliitu moodustada." 

Millal ja mille põhjal kahtlused tekkisid? "Kui vaadata kogu ajalist joont ja Heliri väljaütlemisi. Aga midagi pole teha." 

Kallas polnud pettunud Isamaa otsuses, tuska valmistas aga teiste poliitikute käitumine. "Olen pettunud, et inimesed lubadusi ei pea, nii üks kui teine. Kasvõi see, et ootan viisakalt Heliri kõne," sõnas poliitik. 

Erakonna esinaise sõnul hakkab Reformierakond plaani pidama, kuidas edasi minna. "Me ei hakka rapsima. Hakkan juhatuse liikmetega suhtlema, koguneme ja siis arutame, kuidas edasi lähme."